Autor Zpráva
kubakoumak
Profil
Zdravím komunitu,

tak nějak experimentuji s appcache v HTML5. Nechci ale vytvářet kompletně offline aplikaci, ale pouze cachovat některá statická data (obrázky, fonty, styly). Narazil jsem na problém a to takový, že prohlížeč nepochopitelně cachuje i stránku, která cache manifest obsahuje (master). Je to samozřejmě index.php - je to jediný dokument v celé webové aplikaci a je samozřejmě dynamický, takže je naprosto nežádoucí, aby se cachoval. Neznáte někdo náhodou způsob, jak tomu zamezit? Aby se prostě index.php vždy načetl z internetu a necachoval se? Na Stackoverflow jsem našel takový workaround, kde dynamická stránka na manifest neodkazuje, ale obsahuje iframe s další stránkou, která už na manifest odkazuje. Tím jsem ale docílil pouze to, že se všechno vždycky stáhne z internetu (a zároveň cachuje) a v případě ztráty připojení se načtou všechna data z cache. To je v mém případě k ničemu - já chci cachovat z důvodu úspory stažených dat. Tady přikládám aktuální manifest, který způsobuje to, že se cachují všechny obsažené soubory i s index.php - to že jsem ho napsal do NETWORK nic nezměnilo - pro master to zjevně nefunguje.

CACHE MANIFEST
# 2014-12-14 rev 4

/style.css

FALLBACK:
/ /offline.html
/index.php /offline.html


NETWORK:
*
/index.php
/

CACHE:
/fonts/roboto.woff2
/fonts/roboto2.woff2
/fonts/roboto3.woff
/images/background.jpg
/images/icon-highres.png

Doufám, že někoho něco napadne. Každopádně díky za odpověď,
Jakub

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0