Autor Zpráva
Yuff.3
Profil
Ahojte,
je možné do jedného iframe vložiť 2 či viac stránok?
Vytvoril som si niečo takéto:
<a href='novinka1.php' target='n1'>1</a>
  <a href='novinka2.php' target='n2'>2</a>
  <a href='novinka3.php' target='n3'>3</a>
  <iframe name='n1' name='n2' name='n3' scrolling='no' name='novinka1' name='novinka2' name='novinka3'></iframe>
Ale tento kód sa správa tak, že funguje len pri novinke 1 .. keď kliknem na "1" - odkaz na novinku 1 - tak v iframe mi otvorí novinku 1, podľa mojich predstáv. Avšak keď kliknem na "2" - otvorí na novej karte novinku 2 -> a teda link/novinka2.php -> Potrebujem aby mi novinku 2 otvorilo v tom istom iframe ako novinku 1 - prakticky sa novinka 1 v iframe nahradí za novinku 2. Je vôbec realizovateľné niečo takéto?
Pevne verím, že ma niekto z Vás pochopil a pomôže mi s tým.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuff.3:
Každý atribut může být ve značce uveden nanejvýš jednou. Takže na rámu uvedeš jedno name, což bude název vnitřního prohlížečového okna. A do targetu se píše název okna. Pokud se má více odkazů otevírat do stejného, tak by měly mít stejný target… asi v tom hledáš zbytečně velkou vědu.
Yuff.3
Profil
Chamurappi:
asi v tom hledáš zbytečně velkou vědu
áno, asi tak. Snažím sa totiž vymyslieť ako obísť slider - určite poznáš tie guličky ktoré jquery posúva a tým sa menia novinky, obrázky alebo čokoľvek. Neviem s tým scriptom pracovať - neviem si ho prispôsobiť do dizajnu - preto to riešim takto primitívne cez iframe.
Každopádne si mi moc pomohol - zatiaľ mi postačí aj toto, možno neskôr nájdem čas na jquery a spravím to ako to má byť.
Veľmi pekne ďakujem.
_es
Profil
Yuff.3:
No a keď to upravíš na:
<a href='novinka1.php' target='n'>1</a>
  <a href='novinka2.php' target='n'>2</a>
  <a href='novinka3.php' target='n'>3</a>
  <iframe name='n'  scrolling='no'></iframe>
tak to nerobí to, čo chceš?
Yuff.3
Profil
_es:
Ale áno, zatiaľ to robí presne to čo som chcel. Ale moja pôvodná vízia bola, že sa budú tie stránky (novinky) prehadzovať sami. To však týmto asi nedocielim. Treba na to určite script - aj som niekoľko našiel, avšak ako vravím, nie je pre mňa jednoduché s nimi pracovať - nie som ešte na takej úrovni.
Keby ale bola možnosť ako tento spôsob vytuningovať na úroveň, aby to pracovalo podľa mojej vízie, bol by som veľmi vďačný.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuff.3:
určite poznáš tie guličky ktoré jquery posúva a tým sa menia novinky, obrázky alebo čokoľvek
Proč bys něco tak příšerného chtěl?

Ale moja pôvodná vízia bola, že sa budú tie stránky (novinky) prehadzovať sami.
Co když si nestihnu novinku dočíst, než zmizí? To mám hledat nějaký pidičudlíček, kterým si ji vrátím zpátky? Nebo čekat, než se zase objeví?

Treba na to určite script
var n = 0;
setInterval(function()
{
  document.getElementById("ídéčko-společného-rodiče").className = "stav-" + (++n % 3 + 1);
}, 5000);
Tento skript postupně přepíná třídu společného rodiče mezi stav-1, stav-2 a stav-3. Zbytek může zařídit vhodně napsané CSS.
Yuff.3
Profil
Chamurappi:
Proč bys něco tak příšerného chtěl?
Tu mi to tak príšerné nepríde

Čo sa toho scriptu týka ničomu z toho nerozumiem. Ako som písal, takéto záležitosti už nie sú v mojich schopnostiach. Pokiaľ by to však bolo nejakým spôsobom jednoducho aplikovateľné na ten kód čo som uviedol vyššie - príjmem radu ako to tam vložiť.
Ďakujem.
Fisir
Profil
Reaguji na Yuff.3:
iframe.src = 'novinka'+(++n % 3 + 1)+'.php';
Yuff.3
Profil
Fisir:
-> Presne takto vyzerá ten môj kód:
?>  <html><head><script>var n = 0;
setInterval(function()
{
  document.getElementById("n1").className = "stav-" + (++n % 3 + 1);
}, 5000); </script></html></head><?
  echo "<iframe src='http://vikita.4funportal.eu/n1.php' name='n1' name='novinka' frameborder='0'></iframe>";

  
  echo"
  <a href='http://vikita.4funportal.eu/n1.php' target='n1'>1</a>
  <a href='http://vikita.4funportal.eu/n2.php' target='n1'>2</a>
  <a href='http://vikita.4funportal.eu/n3.php' target='n1'>3</a>";
-> jeden z mojich mnohých pokusov..
Yuff.3
Profil
skúšal som kopec iných variant, stále mi to nefunguje. Budem vďačný za akýkoľvek nový nápad, ktorý mňa ešte nenapadol.
Moc ďakujem.
Fisir
Profil
Reaguji na Yuff.3:
Já mám dojem, že je použití toho kousku kódu při troše snahy dost dobře poznat.
<script type="text/javascript">
    var n = 0;
    setInterval(function(){
        document.getElementById('iframe').src = 'novinka'+(++n % 3 + 1)+'.php';
    }, 2500);
</script>
<iframe id="iframe" src="novinka3.php"></iframe>

Na tvém kódu je opět vidět, že absolutně netušíš, o co jde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0