Autor Zpráva
jeczek
Profil *
Zdravim, šlo by nějak udělat menu z checkboxů(ktere by bylo v <aside></aside>) aby se při kliknutí na checkbox v menu jeho obsah(další checkboxy sloužící tentokráte jen pro výber možností) rozbalil na plochu, která by byla např. v <article></article>? Potřebuju totíž aby bylo možné projít všechny položky a odeslat pak vše najednou.
Díky za odpověď a doufám, že můj dotaz aspoň někdo pochopí :-) .
mimochodec
Profil
Nepochopil jsem. Checkbox funguje tak, ze se jich da zatrhnour vic. Pokud to ma reagovat na klik, checkbox tam nema smysl.
juriad
Profil
jeczek:
Hledáš tedy něco jako toto?
jeczek
Profil *
Myslel jsem něco jak je tady http://jecas.cz/css-rozbalovani , ale chci aby se to rozbalilo do boku do jiné sekce.
juriad
Profil
Aha, pokud chceš použít CSS selektor :checked, tak tam jsi omezený sílou CSS selektorů. Není možné zacílit od inputu jiný prvek, než jeho sousedy a jejich potomky či jeho potomky (které nemá).

Musíš tedu použít JS.
Tomáš123
Profil
jeczek, juriad:
Napadlo mi absolútne poziciovanie, ale neviem posúdiť relevantnosť. Nepochopil som totiž o čo tu ide. Ak ide o zázračnú zmenu až po kliknutí, pravda, CSS to nevyrieši. Možno by však šlo zmeniť obsah po nájdení na príslušnú položku myškou a podobným spôsobom zaistiť, aby sa obsah nezmenil.

Vyrobil som neprepracovanú ukážku. Snáď to je prispôsobiteľné. Ak nie, bude potrebné privolať na pomoc veľkého JavaScripta :-)
juriad
Profil
Tomáš123:
To je přesně to, o čem mluvím z pozice li:hover (proměnná) zaměřuješ jejího potomka (div).
Pokud má však být menu úplně jinde (aside versus article*), CSS nestačí.

V JS lze dělat všelicos. Jednoduše vypadá třeba tento příklad.

* vhodnost použití těchto značek je na jinou diskusi. Nedoporučuji je.
jeczek
Profil *
Děkuju moc, ten poslední odkaz je skoro přesně to co potřebuju :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0