Autor Zpráva
qteck
Profil
ahoj,

změnil jsem px na procenta a web se mi posunul do leva
#container{width: 89.4%;margin: 20px auto 40px auto;}

s 950pxto šlape nastředu.

http://evelinka.kerouac.cz/

Díky,


možná by měla stránka mít šířku v obsolutních hodnotách body{width: 1024px}? apodle toho potom vymýšlet ty procenta? díky.
Tomáš123
Profil
qteck:
S použitím percentuálnych hodnôt sa stránka vystreďuje rovnako, ako v iných prípadoch. Tvoj problém spočíva v tom, že aj keď #containeru nastavíš percentuálnu šírku, nijak neovplyvňuješ prvky v vnútri, ktoré aj tak plávajú vľavo.

Riešenie:
Pravému stĺpcu nastav float: right a šírku vnútorných stĺpcov tiež nastav v percentách.

Obecne ale nie je použitie percent najlepší nápad. Keď stránku priblížiš, obsah sa nebude mať kde podieť a rozsype sa ti layout.

Oznamovacie vety končia bodkou "." (bez medzery).
Trejpa
Profil
qteck:
změnil jsem px na procenta a web se mi posunul do leva
Neposunul, blok #container je opravdu na středu. Ale jeho obsah jsi na procenta nezměnil, takže 720 px široký #article a 198 px široký ul uvnitř #menu jsou uprostřed jen při šířce okna přesně 1027 px, na jiné šířce se dle svého floatu řadí zleva. Takže i těmto vnitřním musíš nastavit šířku (i vodorovný padding) v procentech. Ale doporučuji nastavovat plovoucím elementům jen šířku a padding nechat zanořenějším blokům (do #article přidat jeden kvůli odsazení), lépe se to počítá do 100 % a bez problémů jde na #container použít i max-width a min-width, aby nebyl obsah příliš široký nebo úzký.

#container { margin: 20px auto 40px; width: 89.4%; max-width: 120ex; min-width: 640px; }
  #article { float: left; width: 74%; padding: 0; }
    #article2 { padding: 0 8% 20px; border: 1px solid #cbccdd; border-radius: 12px; }
  #menu { float: left; width: 25%; padding: 0; }
    #menu ul /* případně #menu ul li */ { padding: 10px 5%; /* nebo jinak */ }
  #footer { clear: both; padding-top: 12px; width: 100%; }

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0