Autor Zpráva
gyroskop
Profil
Zdavim vas vsechny a prosim o pomoc a radu.

mel jsem napsany krasny dotaz, ale asi jsem si jej omylem smazal pri preskakovani v zalozkach... tak to zkusim sepsat znovu...

mam pripravenou grafiku pro DM (jeden vizual rozrezany v PSD na jednotlive sekce cca 10 obrazku), ty jsou nactene v tabulce (opet generovany HTML z PSD).
nastaveno style="display: block,
aby v kombinaci chome a gmail nevkladal mezery.
chrome a seznam ok,
IE a gmail + seznam, taktez bez mezer ok.


pro kazdy obrazek je dodan ALT text, bohuzel dost dlouhy cca 500 znaku.
na netu jsem nasel, ze doporucena delak je cca 125. ale me to ukazalo i pres 135, ale takhle dlouhe texty ne.
navic je rozdil mezi IE a CHROME.

1) CHROME
ucet gmail - alt text zobrazen jen kratky do cca 150 znaku. kdyz je delsi, tak jej nezobrazi vubec, TITLE po najeti kurzorem ukaze spravne i dlouhy
ucet seznam - alt i title ignoruje

2) IE
ucet gmail - alt zobrazi i dlouhy, to same title
ucet seznam - alt i title nezobrazi a ignoruje

ve specifikaci pro DM
http://onas.seznam.cz/cz/reklama/technicke-specifikace/reklamni-formaty/direct-mail.html
jsem nasel, ze ALT neni podporovan.


jde to nejak obejit, abych mohl zobrazit texty pod obrazkem, kdyz ma nekdo vypnute nacitani obrazku.
jde nejak donutit chrom, aby ukazoval delsi alt texty?

dekuji za pomoc.
snad uz se to odesle a ja to nebudu muset psat znovu...
skoda, ten prvni byl tak pekne rozepsany:-)

gyroskop
Keeehi
Profil
Podle specifikace se do atributů dá vložit mnohem delší text než ten váš. Pak záleží už jen na prohlížeči jak tuto specifikaci implementuje. Pokud jste narazil na limity prohlížeče, tak s tím nic neuděláte ovšem tato možnost se mi nezdá moc pravděpodobná.

Za další - nevím, jaký HTML kód generuje Photoshop. Budu li však předpokládat, že obrázky jsou klasické img, tak na tom odkazu jsem nikde nenašel, že by byl alt u nich zakázán. Naopak v tabulce na konci je jasně uveden mezi povolenými atributy. Navíc to je specifikace služby kdy seznam odesílá emaily místo vás. Opravdu budete tuto službu využívat? Pro zobrazování klasických emailů mohou platit úplně jiná pravidla.

No a na konec bych chtěl říct, že k tomu pravděpodobně prisrupijete špatně a proto máte problémy. Když je jasné že obrázky se většinou ihned po otevření emailu nezobrazují, tak s tím při tvoření toho návrhu a následně HTML počítám. Nejdůležitější je, že v obrázcích nejsou texty. Výjimkou může být třeba textové logo ale tam alt určitě není extra dlouhý. Takže když teď obrázky nenesou žádnou důležitou informaci a jsou to jen grafické prvky žák ani v jejich aktu nemůže být nic důležitého a ani dlouhého.

Ovšem neposkytl jste ani kód toho emailu ani nevíme jaké texty se snažíte do aktu cpát, takže to se pak těžko radí.
gyroskop
Profil
dekuji za odpoved.

bohuzel ja jen dostanu podklad JPG, ktery musim rozrezat.
puvodne je to klasicka tistena kampan a pak z toho vizualu vytvori grafik i ji co nejvice podobnou HTML verzi, kterou pak ja musim rozrezat a pripravit k poslani jako DM...

mate pravdu u IMG je povoleny ALT, prekoukl jsem se

dlouhy alt - stejny text v IE se zobrazi, CHROM neukaze ani znak (pouziti uctu gmail)
kratky alt - stejny text v IE se zobrazi, CHROM jiz take zobrazi (pouziti uctu gmail)

seznam.cz - nezobrazi zadny ALT

PSD vygeneruje tabulku a do bunek nacte jednotlive img.
mohu vam prosim poslat nekam ukazku jak zdrojoveho originalu, tak toho co s tim pak delam...?

sluzbu DM seznamu nebudu vyuzivat. je to bylo neco malo co jsem k tomu nasel a dedukoval, ze to bude z duvodu pro nasazeni u nich na pridruzenych domenach... ale jak pisi prekoukl jsem se.
podle jejich specifikaci pripravuji flash bannery, takze jsem to bral jako bernou minci, co oni garantuji a chteji.

ja odesilam HTML soubor (klient si pak posila dal sam) pripadne pres program DMU ke kontrole sobe (gmail a seznam) a i na klienta a ten to nekdy rovnou posilam nekam dal, ale jak, to uz nevim....

je mozne prosim vas nekam nahrat soubory s html?
dekuji
Keeehi
Profil
Kódy se dají nahrávat na kod.djpw.cz tak jsem tam ten co jste mi poslal do emailu vložil.

Je to přesně tak jak jsem psal výše. Máte důležité informace v obrázku. Měl byste je z toho dostat ven. Pokusil jsem se ve spamu najít nějaký slušný příklad a tento je asi nejlepší:

Text s nosnou informací je tam jako text a proto se vždy zobrazí a obrázky jsou víceméně jen grafické prvky, proto do altu není potřeba cpát tuny informací a kdyby tam nebyl, tak by se to stále dalo přežít.

Samozřejmě že v situaci kdy budete chtít pro text použít třeba nějaký speciální font tak budete muset sáhnout po textu v obrázku ovšem existují techniky, které vám na tom místě textu zobrazí obrázek avšak pokud není k dispozici, bude tam ten text. Těch způsobů je více, hledejte "nahrazení textu obrázkem".

No a mimo jiné, když ten text je jako text a ne obrázek, tak je zkopírovatelný. Takže když mě to zaujme a budu to chtít poslat kamarádovi, tak to můžu okopírovat. Přepisovat se vám s tim nikdo nebude. A to není jen jediná výhoda textu.
gyroskop
Profil
bohuzel to musi vypadat tak jak to je.
jak jsem popsal, je to kopie tistene verze.
bohuzel pouzivaji svuj font a podle grafickeho manualu musi byt pouzity.

vim, ze text jako text by mel plno vyhod, jak piste, kopirovatelny, mensi velikost, lepe citelny...

takhle je ten kod si myslim docela jednoduchy a i tak se v ruznych prohlizecich a uctech a programech zobrazuje +- jinak.
kdyz bych se snazil tahat font nebo nejake slozitejsi kodovani, tak se mi to bude sypat jeste vice...

zkusim se podivat na to nahrazeni textu obrazkem a udelat nejaky pokus.

dekuji za pomoc.


jeste dotaz,
zkousel jste si ten kod poslat na ucet gmailu, a podivat se, jestli se vam zobrazuje alt text, to same na ucet seznamu ci nekam jinam?
dekuji


a jsete jsem zjistil, ze ikdyz mam vypnute nacitani obrazku, tak nektere smapy se nacou rovnou. treba od aaa. a to jak na gmailu tak na postu.
ale je zajimave, ze to jsou jen male obrazky, ten hlavni s tou grafikou nabidky se nacte az po kliknuti nacist obrazky....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0