Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

potřeboval bych vědět, dá se nějak schovat určitý text pro robota, google nebo seznamu, neboli prostě pro roboty.
Aby to nezaindexoval vůbec, nebral to vážně.Napadá mě jen vytvořit nové tělo v existujícím tělu a napsat to do tagu meta robots neindexovat.
Je i nějaký lepší elegantnější způsob, jak to vyřešit?

Třeba něco jako pro js je atribut <noscript> se zobrazí jen ,když není js ready.Něco takového no.By se zobrazovalo všem jen ne vyhledávači,respective jeho robotu,
protože konkrétní odstavec, nechci indexovat vůbec, jen aby sloužil návštěvníkům.

Příklad:
<p>Neindexuj tento text</p>

Děkuji všem za reakce!
juriad
Profil
V HTML to není to možné.
V jednom dokumentu nemůžeš mít víc těl (pokud nepočítám rámy, které stejně asi nechceš používat).
Řešením by bylo detekovat v PHP robota a nevypsat mu ten odstavec.

Otázkou je však, proč bys to dělal?
snazimse
Profil
Protože, mi to robot indexuje jako description,

a je to nerelavantní, což v tomto případě, je datum a čas nevím proč ,ale je to hloupé ,že jo místo textu indexovat věc která prostě je nepostatná ve výsledcích vyhledávání.

Aha no našel,jsem tohle, to by mělo stačit? http://stackoverflow.com/questions/677419/how-to-detect-search-engine-bots-with-php

Ale na seznam to asi nebude fungovat předpokládám?

Děkuji!
juriad
Profil
A existuje vůbec na stránce text, který je podle tebe vhodnější? Proč si myslíš, že Google si příště vybere text, který se tobě bude líbit?

Ano, podobně; viz help.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/komunikace-s-vyhledavacim-robotem/seznambot
snazimse
Profil
juriad:

Samozřejmě, klasický textový odstavec o čem je daná stránka.Aby návštěvník pochopil. Ok, díky za tip.
Chamurappi
Profil
Reaguji na snazimse:
Tvůj důvod k zákazu indexování kusu textu mi přijde dost malicherný.

je to nerelavantní, což v tomto případě, je datum a čas nevím proč
Buď proto, že je v okolí hledaného textu (a při hledání jiného textu tam nebude), nebo proto, že Google rozeznal, jaké doby se stránka týká a považuje za dobré (nejen u tvého webu) tuto informaci vyhledávajícímu sdělovat. Já jako uživatel časový údaj u mnoha výsledků oceňuji.

Protože, mi to robot indexuje jako description
Útržku, který se ukazuje pod výsledkem hledání, se říká snippet. Tvůrce stránky může vyhledávačům hodnotou nosnippet v <meta name="robots"> říct, že nemá ukazovat snippet a ony pak ukazují <meta name="description">.
Jan Kozák
Profil
snazimse:
Já bych se Juriadem navrženého řešení trochu bál. Odborně se tomu říká cloaking a je to zakázaná praktika, kterou vyhledavače mohou penalizovat. I když je pravda, že odsunutím tvé stránky v SERPu se vlastně problém se špatným úryvkem taky částečně vyřeší…

Napadá mě jen vytvořit nové tělo v existujícím tělu a napsat to do tagu meta robots neindexovat.
Pokud se pokusíš do HTML dokumentu vložit další hlavičku s meta značkou noindex, nebude indexovaná celá stránka.

O jakou stránku jde?
snazimse
Profil
Chamurappi: Jan Kozák:

Děkuji za vyjádření, o tom nosnippet pouvažuji to zní dobře, no o tom cloakingu jsem slyšel, nechám to tak. Přece jenom, to je asi blbost, to by pak člověk musel dělat ,pak na více místech, je to blbost no, budu spoléhat, že to vyhledáváč, udělá relevantně přece jenom, při daném dotazu.

Konec diskuse, vyřešeno.Děkuji za rady!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0