Autor Zpráva
Goran
Profil
Ahoj, měl bych dotaz, jestli je vůbec možné otevřít "standardní html odkaz" (otevíraný třeba do nového okna), který otvírám v IE (verze 8) aby se mi otevřel ve Firefoxu? Řešim problém že na portálu firmy je hafo odkazů (linků do externích aplikací) a některé (novější) ve verzi IE 8 fungují špatně (na IE 11 se bude přecházet buhvíkdy), ale ve firefoxu se otevírají v pořádku. Vygůglil sem že je vhodný si umístit shortcut firefoxu s přednastaveným parametrem URL na plochu, což je sice možný řešení, ale těch problémových odkazů je více, tak mi nepřijde optimální pro každý zvlášť vytvářet shortcut. Díky za radu
Fisir
Profil
Reaguji na Gorana:
je vůbec možné otevřít "standardní html odkaz" (otevíraný třeba do nového okna), který otvírám v IE (verze 8) aby se mi otevřel ve Firefoxu?
Standardními způsoby ne. Můžeš ale zkusit hledat, zda Flash nebo Java nemají možnost otevírat externí aplikace. Případně zda neexistuje nějaký doplněk ActiveX.

IE 8
Není ta věc náhodou z dob Windows XP? Vzhledem k tomu, že jim skončila podpora, silně doporučuji přejít na novější verzi co možná nejdříve.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gorana:
V registru je možné přidat do kontextového menu Exploreru prakticky cokoliv. Po pár minutách hledání vidím, že už někdo tvůj problém řešil
Také by asi šlo využít akcelerátory, ale u těch nevím, jestli mohou mít větší práva.

těch problémových odkazů je více
Podle čeho se poznají? Jak si představuješ, že by to mělo fungovat? Má se rozhodovat samo, nebo to má ovlivnit uživatel?


Reaguji na Fisira:
Není ta věc náhodou z dob Windows XP?
Ne, je z dob Windows 7, byla to výchozí předinstalovaná verze, a proto její podpora skončí současně s podporou Windowsu 7, což je tuším někdy v roce 2020. Mimochodem, v tuto chvíli 38 % z uživatelů Exploreru 8 má Windows 7.

silně doporučuji přejít na novější verzi co možná nejdříve
Proč? Ty snad víš, že by se to Goranovi vyplácelo? Nebo ti platí Microsoft provize? Tohle vnímám skoro jako spam.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Děkuji za osvětlení historie.

Proč? Ty snad víš, že by se to Goranovi vyplácelo? Nebo ti platí Microsoft provize? Tohle vnímám skoro jako spam.
Z jeho příspěvku soudím, že ten systém používají aktivně. Pokud je ten systém Windows XP, nevidím důvod, proč by kdokoliv nemohl doporučit upgrade na novější verzi. Nevím, zda by se mu (či firmě, ve které pracuje) vyplatilo, ale podle mně je ukončená podpora (a to už — na IT poměry — docela dlouho) dost pádný argument na to, aby se o přejití na novější verzi dalo alespoň uvažovat.

Je ale pravda, že v takovýchto případech přinese upgrade systému v lepším případě buď nic, nebo další potíže. Proto lze argumentovat i tím, že by se porušila zpětná kompatibilita s proprietálním softwarem. Pak by ale nebylo od věci se zamyslet i nad tím, zda není do budoucna lepší jej nahradit něčím aktivně vyvíjeným/podporovaným (tady je snad jediná výjimka, a to ovládací počítače strojů a podobně).

Myslím ale, že toto dokáže převážit fakt (opět, platí pouze u aktivně využívaných počítačů připojených k síti či jinak komunikujících s okolním světem) bezpečnosti, protože pokud je děravé (a zastaralé) jádro systému, nespraví to nic. Dalším argumentem může být i to, že nové aplikace pro změnu na starých operačních systémech neběží (a pak se vyskytnou problémy podobné tomu aktuálně diskutovanému).

Každopádně, pokud se firma dále rozvíjí, ale průběžně neupgraduje své softwarové (případně podle toho i hardwarové) vybavení, je (podle mně) téměř jisté, že nakonec donucena upgradovat bude.

Aby bylo jasno, Microsoft mi žádné provize neplatí a tahle rada nebyla myšlená jako spam.
Goran
Profil
Reaguji na Fisira a Chamurappiho:
Ahoj, děkuji Vám za reakce, doplním: jedná o verzi Windows 7 a IE verzi 8, firmou ve které pracuji je banka a aplikací které se to týká je portál (intranet), který má v sekci "aplikace" odkaz do zhruba 200 aplikací, ty problémové které nyní nefungují v IE 8 (ale otevřou se ve FF a IE 11) jsou tři. Migrace firmy na IE 11 se dá v nejbližší budoucnosti předpokládat, ale nebude to hned a tento problém by po mě samozřejmě chtěli vyřešit hned (včera bylo pozdě... :-).
to Chamurappi: tvůj odkaz někdo tvůj problém řešil… mi bohužel hlásí error.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0