Autor Zpráva
cobyne
Profil
Jaky je nazor na otevirani do noveho okna (napr. pouziti pro fotogalerie stranky, kdy pri kliknuti na thumbnail se fotka zobrazi ve vetsi velikosti, treba pri pouziti javascriptu i ve specifikovane width/height).Ctu clanky pro i proti..
Jake
Profil
Já si myslím,že když to okno uděláš na požádání uživatele-tj. okno se otevře když to uživatel chce- tak to není špatně. Sám používám otevření nového okna pomocí JavaScriptu (hlavně u navigačních map firemních webů-uživatel klikne a otevře se mu okno o definované velikosti). Hlavně, aby to nebylo pop-up- to nemůžu ani vidět. Taky je důležité definovat odkaz tak, aby si cíl odkazu mohl prohlédnout taky uživatel s vypnutým javascriptem- např.

<a href="mapa.htm" onclick="javascript:window.open('mapa.htm','o','height=561,width=825')   ; return false">

<img src="mapa-mala.gif" width="424" height="239"></a>
thingwath
Profil *
Názor? Moje vlastní politika zní ne a když, tak nikdy bez přímého upozornění. Nemám nová okna rád. Přijdu si dostatečně inteligentní na to, abych se sám rozhodl kdy si otevřu novou záložku a kdy přímo přejdu na další stránku.

Ve speciálních případech to lze pochopit, ale opravdu bych to nikdy neudělal bez upozornění (pokud možno hned u odkazu) a když už je v tom ten javascript, dal bych tam možnost vypnout to nebo přímý odkaz.

Toliko můj názor.
Fred
Profil
To Jake: pěkně blbý řešení, zkus si nainstalovat Firefoxe s tabbrowser extension a uvidíš, otevře to popup mapa.htm a zároveň otevře stránku mapa.htm v okně prohlížeče, a proto nesnáším popup okna
Fred
Profil
Jo a tohle je na hodně stránkách
Jake
Profil
Fred
uznávám, že to není moc dobré řešení. Tak mi prosím navrhni nějaký dobrý script, který by otevřel nové okno daných rozměrů a zároveň byl funkční ve všech běžně používaných prohlížečích (Opera, Firefox, MSIE 5,6,5.5).
Anonymní
Profil *
Promiň mou mystifikaci, jsem si to zkusil a není to tak jak říkám. Stránky kde je tenhle problém, tam nemají na konci onclick return false. S return false to funguje v pohodě. Tohle jde dokonce otevřít kolečkem myši do nového panelu. Akorát nerad na něco klikám dvakrát, protože když mám nastaveno v předvolbách blokovat popup okna, tak mě nejdřív vyskočí varování a musím stránku odblokovat, pokud to, co vyskakuje fakt chci vidět.
Fred
Profil
Ten anonym jsem já sorry
Leo
Profil
Ono tam nema byt jednak to "javascript" v onclick, to se automaticky bere tak, ze je tam skript. A nemela by se natvrdo vracet false prave kvuli moznosti, ze se nove okno z vyssi moci uredni (blokovani push-up :-) neotevre. Takze zkuste

onclick="return !window.open(...)"

(JavaScript automaticky pretypuje existujici objekt - uspesne otevrene okno - na true, negace udela false). Jinak je prakticke volat na onclick nejakou fci, ne primo rvat kod do html. Leo
Jake
Profil
Leo
díky mockrát zkusil jsem to a funguje to stejně jako ten můj předchozí kód.
izsak
Profil
Napr. na http://mstudio-at.izsak.net/portfolio/whg-m1-wien/ používam skript na nastavenie akcie "onclick", aby otvárala onvé okno. Kto chce stránku otvoriť do novej záložky/okno, môže kliknúť napr. v Mozille kolečkom, v IE so Shiftom a otvorí sa mu nové okno, nie pop-up.
llook
Profil
Pokud je to někde, kde to lze očekávat, třeba v obrázkové galerii, tak v takových případech jsem zvyklý ve Firefoxu odkaz přetáhnout na záložku a tím odkaz otevřít ve stejném okně. Pokud to chci otevřít do nového tabu, tak použiju mouse gesture.
Hodně mi vadí, když je to řešený <a href="javascript:open('stranka.html')">.

Nemám rád, pokud se mi otevře nové okno. Nevadí mi, pokud se otevře nový tab, ale nové okno mi vadí. TabBrowser Extension tohle sice řeší, ale to jsem dal pryč, protože mi s tím nefungovalo onclick="return confirm(...)".
koukee
Profil *
Příspěvek byl mimo téma a byl administrátorem vymazán. Nejdřív si najděte, zda na tomto fóru na vaše téma nebyla diskuse dřív, a pokud ne, založte si nové téma.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0