Autor Zpráva
Dvory59
Profil
Zdravím, potřeboval bych prosím poradit s vložením videa na web.

Našel jsem klasicky tag <video>, který funguje, ale né tak jak bych si přál.
Chtěl bych, aby se před spuštěním videa ukazoval určitý obrázek a obecně byl trochu jiný vzhled i toho přehrávání a podobně.
Jde to nastavit nějakými vlastnostmi nebo je nejlepší video nahrát na youtube a odkazovat to z youtube?
Keeehi
Profil
Dvory59:
Nahrát na YouTube a pak vložit do stránky je určitě nejjednodušší řešení.

obecně byl trochu jiný vzhled i toho přehrávání a podobně.
Chování je dané chováním přehrávače v prohlížeči nebo operačním systému pokud to prohlížeč neřeší a nechává to na něm. V HTML a JS jsou dnes vytvořené i přehrávače al s nimi zkušenost bohužel nemám. Mě vždy stačil YouTube. I ten se dá celkem slušně nastavit.
Str4wberry
Profil
Pro vložení obrázku před video slouží atribut poster, kam se zadává URL obrázku.

Značka <video> dokáže používat pro ovládání nativní ovládací prvky prohlížeče. Pokud je cílem jiný vzhled, je nutné rozhraní kompletně vytvořit v HTML/CSS a JavaScriptem mu přidat funkčnost. Nebo si vyhledat nějaký hotový přehrávač, kde už to někdo vyřešil, a ten si případně jen doladit.

Další problém HTML <video> přehrávače je jeho nefunkčnost ve starších prohlížečích než Internet Explorer 9 a případně nutnost používat více formátů (některé kombinace prohlížečů a operačních systémů nepřehrají MP4).

Zda použít YT nebo vlastní přehrávač záleží na mnoha faktorech. Oba přístupy mají výhody i nevýhody. YT řeší nefunkčnosti <video> případným přehrávačem ve Flashi, video zkonvertuje do více formátů, nepředstavuje nároky na vlastní server, usnadňuje sdílení a šíření videa. Na druhou stranu nad videem není 100% kontrola, může být kdykoliv smazáno, YT si do něj může přidávat reklamy a podobně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0