Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Firefox zatím nemám, chtěl jsem se zeptat, co se stane, když mám v odkazu
target="_blank"
prostě <a href="cokoliv" target="_blank">...</a>

Dotaz:
Otevře se v defaultním nastavení Firefoxu nové okno, nebo nový tab?
mat
Profil
Ve Firefoxu 1.00 se target="_blank" otevře v novém okně prohlížeče, v novém tabu ne...
Honza Hučín
Profil
Ano, otevře se nové okno. Ale stále je možné otevřít odkaz i v novém tabu (Ctrl + kliknutí nebo kliknutí kolečkem myši).
Jake
Profil
Yuhů
je to tak, jak říkají ostatní.

Ostatní
dá se udělat nějak, aby se okno ve Firefoxu otevřelo v novém tabu místo v novém okně? Myslím tím nějaké target="_newtab" (tento tag je samozřejmě blbost) nebo něco podobného?
izsak
Profil
Jake
target="_newtab" (tento tag je samozřejmě blbost)
ten tag je naozaj blbosť, keďže to je atribút a nie tag ;-)

Firefox je celkom štandardy spĺňajúci prehliadač a HTML nepozná otváranie do novej záložky, takže zrejme sa to nedá. A Firefox má dostatok prostriedkov (Ctrl, prostredné tlačidlo myši) pre otvorenie okna do novej záložky. Vnucovať užívateľovi novú záložku (alebo okno) nie je celkom vhodné.
Martin Kuželka
Profil
Jaku, jde to udělat tak, že si do adresové řádky zadáš about:config a pak změníš hodnotu proměné s názvem browser.link.open_newwindow na 3.
Fred
Profil
To Jake: Nejspíš je to hovadina a bez toho xul to nepůjde, ale stáhni si webdeveloper toolbar a pohrabej se ve zdrojáku a tam to v podstatě je. Najdi si v pc webdeveloper.jar, to si někde rozbal mrkni do složky content - webdeveloper - webdeveloper.js a hledej getBrowser().addTabb(url) . Je otázka jestli se to dá používat bez xul , ale měla by to být funkce co vytvoří nový tab ,protože když v tom rošíření dáš validovat stránku otevírá se to v novém tabu. Hledal jsem na googlu target _content "new tab" jenomže výsledky co se zdají použitelné, jsou bohužel většinou japonsky. (Target _content se používá v sidebaru.)
Jake
Profil
Díky všem mockrát za odpovědi.

izsak
Vím, že target="_neco" je atribut tagu a ne tag, ale jaksi jsem si to neuvědomil tak sorry.
Miškin
Profil
Co vadí W3C XHTML Validátoru na target="_blank"? Popřípadě jak jinak to jde napsat aby to bylo validní? Viz.. W3C Neumím si to bohužel přeložit..
mylan
Profil
firefox sa predsa dá nastaviť, aby otváral "_blank" do tabov. Slúži na to rozšírenie tabbrowser preferences, alebo sa Jake pýtal na niečo iné? Ja som to pochopil takto ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0