Autor Zpráva
Nailen
Profil
Zdravím,

chci si doplnit popisky k obrázkům. Použil jsem parametr alt. Ve zdrojovém kódu jsem atribut viděl, ale na webu se mi popis nezobrazil. Použil jsem atribut title se kterým se popis zobrazuje.

Co je lepší používat alt nebo title? Proč mi nefunuje alt?

Ovlivní mi tyto popisky obrázků SEO? Promítnou se mi slova z těchto popisků do celkové density (keyword cloud) slov na webu?

Předem děkuji za radu.
noko
Profil
Nailen:
Použil jsem parametr alt. Ve zdrojovém kódu jsem atribut viděl, ale na webu se mi popis nezobrazil. Použil jsem atribut title se kterým se popis zobrazuje.
alt není vidět, ukáže se jen když je obrázek nedostupný, title se ukazuje pokaždé.

Co je lepší používat alt nebo title?
Použivej oboje.

Ovlivní mi tyto popisky obrázků SEO?
ano
Nailen
Profil
noko:
Super, děkuji za odpověď.

Ještě k tomu SEO. Když jsem si udělal density analýzu pomocí SEO quake před a po vložení alt a title, tak se mi tyto popisky do denzity vůbec nepromítnuly. Nevíte čím by to mohlo být?

Děkuji
noko
Profil
Nailen:
tady ti bohužel nemohu odpovědět - o SEO se nezajímám.
Snad poradí zkušenější :-)
Nailen
Profil
noko:
i tak děkuji.
lionel messi
Profil
Nailen:
Co je lepší používat alt nebo title?

Každý atribút slúži na niečo iné, preto by som ich veľmi neporovnával.

noko:
alt není vidět, ukáže se jen když je obrázek nedostupný

Len doplním, že istý význam má aj pre zrakovo postihnutých užívateľov využívajúcich „čítačky obrazovky“, hlasový výstup im pri jeho vhodnom použití poskytne pomerne dôležitú informáciu.

Ovlivní mi tyto popisky obrázků SEO?

Takpovediac vôbec, teda nie natoľko, aby sa tým bolo potrebné vážne zaoberať. Ak hľadáš možnosti, ako zlepšiť SEO, zameraj sa radšej úplne iným smerom.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0