Autor Zpráva
krab
Profil *
Zdravím všichni,

chtlě jsem se zeptat, zda jde nějak spojit již spojenou buňku s nespojenou?
Kód:
<table border="0" width="100%">
       <tr>
         <td width="33%" class="center">x</td>
         <td width="33%" class="center">y</td>
         <td width="33%" class="center">x</td>
       </tr>
       <tr>
         <td colspan="3">z</td>
       </tr>      
     </table>
Vznikne jednoduchá tabulka, nahoře 3 buňky, dole jedna velká buňka, široká jako 3 nad ní. A já bych chtěl spojit tu jednoduchou horní buńku "y" s tou velkou "z" dole. Lze to nějak jednoduše?
díky
Keeehi
Profil
krab:
Lze to nějak jednoduše?
V tabulce to nejde nikdy. Buňka musí být vždy obdélníková.

Požadovaný vzhled by ale měl jít vytvořit pomocí divů a obtékání.
Bubák
Profil
Spojené buňky musí mít obdélníkový tvar, takže odpověď je jednoduchá, nejde to.
Nevím, o co se pokoušíš, ale možná by se dalo vytvořit něco, co bude vypadat jako to, co potřebuješ.
krab
Profil *
Píši web ručně celý a tak hledám jednoduchý způsob jak udělat toto:
ty 3 horní buňky lze brát jako záložky, třeba záložka 1, 2 a 3
a ta spodní spojená buňka má obsahovat text k dané

Tedy kliknu na záložku jedna, ve spodní buňce se objeví text pro záložku 1 a jakoby se s ní spojí (to co jsem psal prvně, spodní buňka se spojí s buňkou nahoře), aby bylo poznat, že je to záložka jedna, a u těch ostatních dvou bude mezera, když kliknu na záložku 2, přepne se text na ten co patří záložce 2, a spojí se se záložkou 2.
Pokud by to šlo nějak čistě s html a css, budu rád za nakopnutí.
Díky moc
Trejpa
Profil
krab:
Pokud by to šlo nějak čistě s html a css, budu rád za nakopnutí.
Jestli sháníš funkční přepínátko, hledej něco jako CSS tab switch, například Functional CSS Tabs nebo How to Create a CSS3-Only Tab Control. Skriptem jde zajistit podpora i pro Internet Explorer 8 a nižší.

Pokud jde o vzhled, tak na ten nepotřebuješ tabulku. Stačí klikací nadpisy umístit nad políčko s textem a barvičky s rámečky měnit pomocí CSS podle přepnuté varianty.
krab
Profil *
díky díky, po té dlouhé době co zase píši kód bych to dohromady sám nedal, tak jsem na functional css tabs nakoukl a zkusil to hodit do pspadu. Musím teď mizet tak jsem nakoukl jen tak letmo, víc se tomu budu věnovat jak bude více času. Každopádně:
Nastylování v pohodě, pozadí atd. Narazil jsme v rychlosti na 2 problémy:

1) Roztažení tlačítek. Nastavil jsem jim šířku 33%, výsledek byl ten, že se zvětšily rozestupy, ale tlačítka jsou stále malá.
2) V kódu vepsaná poznámka /* This part sucks */ je trefná, pro každou položku z "menu" budu mít jinak dlouhý text, tak bych to potřeboval flaxibilní. S pevnou délkou je to u jednoho krátké a text mi překrývá patičku, u druhého je to zase dlouhé, tkaže je tam dlouhé prázdno.

Neměl by někdo řešení na tyto 2 nedostatky?

Jinak podle toho tvého posledního řádku mne ještě něco napadlo, tak to pak také zkusím, když by tyto 2 problémy nešlo vyřešit.
díky moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0