Autor Zpráva
Roland Němec
Profil
Dobrý den,
četl jsem o tomto na internetu již spoustu článků, diskuzí atd.. Ale mě to i přesto nefunguje, mohl by mi to někdo opravit? :)
a {
    text-decoration: none;
    color:#111;
   }
   a:hover {
    text-decoration: none;
    
    
   }
   .jiny a:hover {
    text-decoration: underline;
    
   }
Potom: <font align="left"><h2><a class="jiny"href="">LOL</font></a></h2>

ačkoliv mám class="jiny" tak se to nepodtrhne :(
Tomášeek
Profil
Roland Němec:
.jiny a:hover
Tato deklarace hledá odkazy přejeté myší, které jsou zanořené v elementu s třídou .jiny. Což není případ tvého HTML kódu.
Roland Němec
Profil
no, ale já chci, aby se to právě podtrhlo, když na to člověk najede... Promiň, ale nějak tě nechápu.


nebo jinak, jak by to mělo správně vypadat, aby se odkaz po najetí myší podtrhl, ale aby se nepodtrhovaly všechny ale jen určité.
Bubák
Profil
V CSS je možné bez jakéhokoliv vlivu na funkčnost vynechat řádky 5 až 9, protože při hoveru nedochází ke změně. Pokud jde o osekanou ukázku tak tam ponech jen deklarace, u kterých dochází při hoveru ke změně.
FONT vyhoď úplně (počáteční i koncový tag), důvodů je více, tagy máš překřížené, FONT nemá atribut align... ale ve tvém případě to nemá na zobrazení vliv.
Další věc, co blbě vypadá, i když nemí vliv na funkčnost, přidal bych mezeru: <a class="jiny" href="#">

Patří to mezi zklady CSS, nauč se rozdíl mezi .jiny a:hover a a.jiny:hover, jak ti naznačoval Tomášeek.
Živá ukázka
Živá ukázka
Roland Němec
Profil
Díky moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0