Autor Zpráva
Enko
Profil
Ahoj,
řeším ve své aplikaci maximální limity pro výpis dat do HTML tabulky. Jaké je podle vás optimální maximální délka? Myšleno kolik řádků budou zvládat moderní prohlížeče? Respektive mi stačí IE11 a Chrome. Máte nějaké konkrétní zkušenosti? Bavím se o tabulce o šířce 12-20 sloupců, kde je v každém sloupci textový řetězec o velikosti mezi 0 - 40 znaků.
Keeehi
Profil
Enko:
Prohlížeče (alespoň ten chrome) toho vládnou opravdu hodně. Ono pak spíš vlastně bude záležet, na jakém stroji se to bude zobrazovat. Výpočetně to náročné nikterak není, takže bude záležet hlavně na velikosti RAM.

Nevím, jaké si představuješ řády. Pro představu řekněme 1 000 000 záznamů. Textová HTML reprezentace takové tabulky bude mít okolo 800 MB. Prohlížeč v paměti drží stromovou reprezentaci HTML kódu, takže to nějaké nároky na paměť přidává. Pokud odhadnu, že na reprezentaci jedné buňky tabulky mu bude stačit okolo 1kB paměti, pak jsme někde na 20GB RAM. Tudíž počítač s nějakými 16 - 32 GB RAM by to mohl zvládnout. Celé to bude škálovat víceméně lineárně, takže 100 000 řádků -> 2GB, 10 000 -> 200 MB, ...

A teď jde ale o to, k čemu má taková tabulka sloužit. Pokud v ní má něco hledat člověk, tak v některých případech 20 řádků může být tak akorát, někde jinde 100. Nenapadá mě případ, kdy by člověk potřeboval procházet tabulky o desetitisících řádcích. Takže paměťově bys měl být v pohodě.
Enko
Profil
Keeehi:
Oukej, děkuji za radu. Do praxe jsem našel kompromis, aby člověk nečekal dlouho, než se zašle celý obsah stránky klientovy do prohlížeče, jsem nastavil na 800 řádků.
Bubák
Profil
Enko:
aby člověk nečekal dlouho, než se zašle celý obsah stránky klientovy do prohlížeče, jsem nastavil na 800 řádků.
Dnešní prohlížeče vykreslují tabulku po řádcích, nečekají na stažení celé tabulky.

Keeehi:
A teď jde ale o to, k čemu má taková tabulka sloužit.
Velkou tabulku mám rád jen tehdy, když si ji chci uložit k sobě a zpracovávat v Excelu LibreOffice Calcu.
Enko
Profil
Bubák:
Dnešní prohlížeče vykreslují tabulku po řádcích, nečekají na stažení celé tabulky.
Chrome ano, ale IE 11 mi čeká a pak až zobrazuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0