Autor Zpráva
Nejsanost
Profil *
Zdravím,

pokud mám na začátku stránky jen HTML tak je to vpoho. Jak tam ale dám !DOCTYPE html mohutně se mi zvětší buňky (asi nějaký padding).

Nevíte někdo proč, popř. jak ty rozestupy snížit? Zkoušeno v jen Lišce. Díky

<!DOCTYPE html>


<body>






<div align="center">



<table
        border="1" width="610px">
            <tr>
                <td><p>1 řádek
                </p></td>
                <td rowspan="3" width="104">
                obraz</td>
            </tr>
            <tr>
                <td><p> 2. řádek</td>
            </tr>
            <tr>
                <td><p>3. řádek</p></td>
            </tr>
      


 </table>
        
</div>
Joker
Profil
Protože na stránku bez doctype použije prohlížeč zpětně kompatibilní vykreslovací režim, zatímco při použití doctype se přepne do standardního režimu.

Ke zjištění, proč je prvek na nějakém místě a má nějaké rozměry, je asi nejlepší použít vývojářské nástroje (klávesa F12 asi ve všech hlavních prohlížečích).
Nejsanost
Profil *
Joker:
Díky, zkouším to, dají se pak ty změny v těch vývojářských nastavení přímo uložit do stránky (zatím pouze v PC, nikoly na webu) ?
Tomáš123
Profil
Nejsanost:
Nie, sú to dočasné zmeny, ktoré sa stratia po opätovnom načítaní stránky. V prieskumníkovi ale sú vyznačené, takže ich vieš ľahko rozpoznať a pripísať do súboru.
Bubák
Profil
Já to dělám tak, že po odhalení problému (nebo po jiné změně, jako je vyzkoušení, jaká bude třeba vhodná barva rámečků) napíšu v editoru do stránky požadovanou změnu klasicky ručně.

Koukám, že Tomáš123 byl rychlejší, má na mysli totéž, jen to jinak popsal, zaměřil se na jiné detaily, základ je, že to musíš dopsat do souboru a uložit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0