Autor Zpráva
ServIT
Profil
Zdravíčko
Tak jsem si zase něco umanul :). Nad tabulkou mám DIV, v něm nadpis ( jakýsi titulek nad tabulkou ).

A protože obvykle v titulku ( vystředěném ) zbývá docela dost místa (vlevo i vpravo ) , napadlo mně k titulku vložit nějaké info o tabulce ( počet řádků např - v tabulce zobrazuju data z mysql ).

Vyzerá to asi takto :
<div><h3 class="maintitle"><span style="float:inline-start"> 608</span>Položky dokladu </h3></div>

No není to špatný, ale ten dopsaný text posouvá nadpis pryč z prostředka, a když jsem hledal nějakou možnost, jak ho vrátit zpět ( zámysl tedy je, aby v tom DIVu byl dodatečný text PŘES nadpis ), tak se mi nedařilo. Ideálně by to mělo být co nejvíce kompatibilní

Nedařilo se mi to ani takto : DIV H3 /H3 SPAN /SPAN /DIV ( span i h3 různě pozicovat a "displajovat" )

ani jinak.

Je tu nějaká možnost, nebo mám prostě rezignovat ?

Díky za popostrčení
Tomášeek
Profil
ServIT:
Nerozumím ani tvému popisu, ani záměru s float: inline-start (wtf?).

Dovedu si představit, jak to vypadá nyní, ale jak to má vypadat, tu fakt nevím. Takže, zkus to ještě jednou, pomaleji, pořádněji a ideálně s ukázkou, jak to má vypadat.
ServIT
Profil
Ještě trochu jsem si s tím hrál, až jsem na to kápnul ... snad je to tak košer :

    <div>
        <div style="position: absolute;z-index: 300;padding-left:10px;"> Σ:608 </div>
        <h3 class="maintitle">Položky dokladu</h3>
    </div>

takto je přes celou šířku nadřazeného divu centrovaný nadpis popisující tabulku, a jakoby v levém rohu toho nadpisu je malým písmem doplňkové info o počtu položek v tabulce ( ta už tady není )

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0