Autor Zpráva
Petr65465
Profil *
Jsem v html úplný začátečník. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak do tohoto comboboxu přidám nějaké 2 možnosti?

                <fieldset class="form-group">
                        <form:label path="type">Typ</form:label>
                        <form:select path="type" type="text" class="form-control"
            required="required" style="width: 300px;" />
                        <form:errors path="title" cssClass="text-warning" />
                </fieldset>
Keeehi
Profil
Petr65465:
Tohle úplně není HTML. Nikdy jsem přímo toto neviděl ale vypadá to jak část šablony nějakého šablonovacího jazyka. Čeho je to součástí? Co se používá na vykreslení?

Co se tvého problému týče, tak ten se bude asi řešit někde jinde. Pokud jde opravdu o nějakou šablonu, pak toto označuje místo, kde a jak se má vykreslit obsah. Ten obsah (samotné hodnoty selectu) se standardně ale vytváří jinde než v šablonách. Takže budeš muset hledat jinde.
Petr65465
Profil *
Je pravda, že to není úplně html, ale jsp.
Keeehi
Profil
No výborně, takže se opravdu jedná o šablonu. Tudíž bude mít někde nějaký controller kde se budou vytvářet ty data. Hodně přibližně tam bude něco takového
List<String> types = // nějaké získání dat
model.addAttribute("type", types);
Může se to ale výrazně lišit. Co by tam ale mělo být je addAttribute protože tak se tam přidávají data. Nebo je to alespoň jeden ze způsobů, pokud jich je víc. Taky by tam mohl být ten type protože to je jméno té proměnné v šabloně.

Ještě nevíme, co za položky chceš přidat. Jestli chceš přidat nějaké "datové" (například k ovoce, zelenia, maso by jsi chtěl přidat pečivo), nebo nějaké defaultní, na datech nezávislé (například Vybere ze seznamu, Vše, ...)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0