Autor Zpráva
entita
Profil *
Ahoj,

do zdrojového kódu lze vložit symbol, například ʊ. Je nějaká výhoda použít číselnou entitu? Ptám se s ohledem na to, že stránka s touto obrácenou omegou bude v angličtině, tudíž přístupná třeba Italovi, Francouzovi, Čechovi nebo Američanovi...

Nechtěl bych, aby to dopadlo jako u mě na mobilu - ze stránky Tabulka číselných entit se mi zobrazí třeba entita 658, ale už ne 433 (ta se mi zobrazí jako čtvereček, že je to stejný symbol mi říká vyhledávání v mobilu - tedy když dám hledat na stránce v mobilu ten symbol pod entitou 658, najde mi i 433, ale na displeji vidím jen čtvereček).

Čili, je nějaký rozdíl mezi vložením symbolu přímo do zdrojového kódu třeba z Wordu a psaním číselných entit?
Mlocik97
Profil
Hlavný rozdiel je vo výkone když parser vykresluje stránku. Číselné hodnoty spracuje rýchlejšie.
Bubák
Profil
To, zda se ti nějaký znak zobrazí (pokud je korektně zapsán), záleží na použitém písmu a na prohlížeči.
Často se stává, že pokud nějaký znak v písmu není, prohlížeč použije jiné písmo, ve kterém je daný znak obsažen, rozdíl bývá více či méně viditelný.

entita:
že je to stejný symbol mi říká vyhledávání v mobilu
Některé prohlížeče jsou chromé a neumí rozlišit malá a velká písmena, ostatní prohlížeše mají vyhledávání podle velikosti volitelně.

je nějaký rozdíl mezi vložením symbolu přímo do zdrojového kódu třeba z Wordu a psaním číselných entit?
Pokud stránka používá unicode kódování, třebas utf-8, tak je to úplně jedno. Myslím si, že znak vložený jako unicode bude zpracován rychleji, ale že rozdíl bude tak malý, že nebude postřehnutelný. Doporučil bych použít zápis, který bude pro tebe přehlednější.

Nevím proč, ale entita #8487 vypadá podobně (záležáí na použitém písmu) a podle wikipedie to má být znak pro odvozenou SI jednotku vodivosti, Siemens. Wikipedie vkládá méně běžné znaky jako SVG obrázek. Ale jaký znak ty potřebuješ, nevím.

Živá ukázka
Siemens

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0