Autor Zpráva
Matthew Cook
Profil
Zdravím,

Mám dotaz, ohledne videa. Mám stránku kde jsou tři videa, mám je nahrané přímo na hostingu u sebe. Nejsou tedy linkované na youtube apod.

Každé video má cca 30mb. A ted k problému. Pokud někdo přistoupí na web začnou se videa okamžite nahrávat a užírát rychlost načtení stránky. Proto se chci zeptat zda se tomu dá zamezit a pokud uživatel chce video videt kliknout pro play a terpve potom začne načítat do paměti. Protože pokud někdo vlastní pomalejší internet tak mě zastřělí a nedej bože zda má mobilní a FUP.


 <!-- Video -->
      <div class="col-md-4">
        <video controls id="video1" preload="metadata" poster="images/1.jpg" width="100%">
          <source src="video/1.mp4">
        </video>
        <h4>Lorem Ipsum Dolor</h4>
      </div>


Děkuji za radu.
Trejpa
Profil
Matthew Cook:
Co zkusit atributu preload nastavit jinou hodnotu, například none?
Radek9
Profil
Matthew Cook:
On se zrovna tenhle atribut může v různých prohlížečích chovat různě: „The specification does not force the browser to follow the value of this attribute; it is a mere hint.“ Takže v tomhle případě je nejjistější ten element do stránky vůbec nevkládat a až po kliknutí na tlačítko ho vytvořit (třeba pomocí JS nebo jako přesměrování v rámci iframu).
TomJS
Profil *
Matthew Cook:
Nedávno jsem asi něco podobného řešil pro youtube videa: prosba o lazy loading youtube videí včetně daných parametrů

Řešení v článku na jecas.cz fungovalo báječně, a sice tak, že se defaultně zobrazoval obrázek, a teprve po najetí kurzoru myši/dotyku na mobilu se stáhlo a spustilo video.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0