Autor Zpráva
Alešš
Profil *
Ahoj,

pokud správně rozumím návodu, měl by atribut title udělat v tagu iframe bublinu (tooltip) s textem, co je vložený jako title="vložený text".

Pro iframe s youtube videem se ale při najetí kurzoru na youtube video tooltip nezobrazí. Proč?

Protože se mi tooltip nezobrazuje ani pro další iframe (tentokrát je vkládaná html stránka, žádné youtube video), je možné říct, že se obecně u iframe tooltip pomocí atributu title nezobrazuje?


P.S. nevím, jestli to souvisí s dotazem, ale jak u vkládaného youtube videa, tak i u vkládané html stránky mám i atribut frameborder="0" v tagu iframe.
Tomáš123
Profil
Alešš:
Nenašiel som o tomto probléme veľa poznatkov. Kurzor myši už pracuje so stránkou. Každý element na načítavanej stránke môže mať takisto nastavený atribút title a mohlo by existovať miesto kde sa tak musí zobraziť dvojica popisov.

Vo Firefoxe sa mi ale podarilo prejsť kurzorom cez prvok tak, aby sa popis zobrazil. Raz. Znovu sa mi to už nedarilo. Ostatné prehliadače (Chrome, Edge, IE) sa správajú rovnako.

Ak je pre teba zobrazenie hodnoty atribútu title dôležité, môžeš obsah iframu odsadiť paddingom. Vo voľnej ploche všetko funguje očakávane.

Atribút frameborder je zastaraná forma práce s rámčekmi. Pokojne to môžeš odstrániť a v CSS nastaviť:
iframe {
  border: 0;
}
Keeehi
Profil
Udělal jsem malý test. Pokud je jeden element uvnitř druhého a oba mají nastavený title, zobrazuje se nad potomkem title potomka. Pokud však potomek title nastavený nemá, zobrazuje se nad ním title rodiče.

Ovšem iframe není tak úplně obyčejný tag, takže není divu, že je u něj chování trochu jiné. Ostatně na nekonzistenci implementací title atributu napříč různými prohlížeči na různých zařízeních upozorňuje Mozilla s tím, že pokud je zobrazení bubliny nutné, má se to udělat jinak.
Alešš
Profil *
Keeehi:
Ostatně na nekonzistenci implementací title atributu napříč různými prohlížeči na různých zařízeních upozorňuje Mozilla s tím, že pokud je zobrazení bubliny nutné, má se to udělat jinak.

Právě že zobrazení bubliny v tagu iframe je pro mě nežádoucí na všech moderních zařízeních a prohlížečích (avšak chci používat atribut title).

Pro současné Chrome a Firefox se bublina na desktopu nezobrazuje ani pro vkládaná youtube videa, ani pro vkládanou html stránku. Tak budu doufat, že se bublina neobjeví ani nikde jinde.

Video vkládám jako

<iframe width="510" height="420" src="https://www.youtube.com/embed/IDvidea?rel=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen title="text v bubline"></iframe>

a html stránku vkládám jako

<iframe src="stranka.html?&parametr=2" frameborder="0" height="510" width="420" align="top" title="text v bubline"></iframe>
Keeehi
Profil
Alešš:
Aha, ono se spíš zdálo že jí tam chceš.

Tak budu doufat, že se bublina neobjeví ani nikde jinde.
Zaručit ti to nikdo nemůže ale je nanejvýš pravděpodobné, že se i nadále objevovat nebude.
Radek9
Profil
Alešš:
K čemu konkrétně používáš ten atribut? Pořád hrozí, že se ti titulek zobrazí v borderu nebo paddingu. Možná by to šlo udělat jinak a lépe (třeba data atributem).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0