Autor Zpráva
bazz
ahoj, mám dotaz
lze udělat formulář složený z iframe? v každém iframe okně by byl checkbox a data bych potřeboval dostat do jednoho formuláře

Moderátor Joker: Přesunuto ze sekce PHP do HTML.
Keeehi
bazz:
A to je snad takový problém si to otestovat? Mně to zabralo tři minuty. A výsledek je, že to nejde.
Kajman
Pokud je vše na stejné doméně, tak by to mohlo jít javascriptem. Ale když se ptáte na php, tak berte každý iframe jako samostatnou stránku.

Proč používáte iframe? Nelze to udělat bez nich?
bazz
samozřejmě že jsem to prve zkoušel ... a když to nešlo jdu se zeptat sem...
mám dojem že k tomu se používá toto:
allow-forms povolí odesílání formulářů
ale jak?
Bez iframe by to možná šlo. Jde o to že mám rezervační systém na sedadla v divadle. Funguje to bezvadně když člověk rezervuje jedno. jenže mám teď vymyslet jak to udělat aby šlo rezervovat více najeednou proto by se mi hodilo to rozchodit (nemusel bych měnit to stávající)
Kajman
Takže máte schéma divadla, kde je třeba 500 sedadel a každé ze sedadel je uděláno jako iframe? Jejkote, proč tak složitě?
bazz
protože nejsem tak dobrý abych vymyslel něco sofistikovanějšího :-D
prostě když někdo provede rezervaci.. ten iframe smažu phpkem a zároveň si odešlu mail se jménem, tím mi zmizne tlačítko a nikdo další už si stejné místo rezervovat nemůže.

www.gastroservis.cz/dna/hry/divci_valka/rezervace.php

takhle nějak
Keeehi
bazz:
allow-forms povolí odesílání formulářů
Ano, ale povolí to zpětně když to sandbox mode nejdříve zakáže. Co to ale povolí je odeslání formu uvnitř iframu, ne že formulářové prvky uvnitř iframu se budou odesílat společně s formem co je o úroveň výše.
Joker
To je dost vachrlaté řešení.
Například tam vlastně nikde není žádná celková evidence pro koho jsou rezervovaná jednotlivá sedadla.
Když se mail neodešle, nedorazí nebo ho (byť omylem) smažete, už pak nezjistíte, kdo si vlastně to místo rezervoval.

Použil bych na to databázi, konkrétně tohle bude vcelku primitivní.

Jestli nechcete databázi, udělal bych si alespoň nějakou jednoduchou evidenci v souboru.

A možná ještě odpověď na původní otázku:
lze udělat formulář složený z iframe?

Nejde, už kvůli struktuře HTML kódu.
Iframe je kontejner a uvnitř něj je jiná stránka. Kolem iframe je pomyslná zeď, obsah stránky v iframe je oddělený od obsahu vnější stránky.
Dokonce natolik oddělený, že nejenže vnitřní stránka není součástí vnější stránky, ale jsou omezené podmínky, za kterých ta vnější stránka vůbec může s tou vnitřní komunikovat.

Kdybych použil analogii:
Máte kontejnerovou loď, která v jednom kontejneru veze auto, auto má volant. Můžu tím volantem řídit celou loď?
bazz
Joker:
Databáze a já nejsme moc dobří přátelé, byť to může být jednoduché. jestli to nepůjde tím Iframem budu muset příjít na něco jiného, evidenci do souboru tam dám to není problém ale nevyřeší mi to rezervaci více sedadel najednou, bohužel.

takže mě napadlo tohle
<?php

if(file_exists("rady/a1.txt")) {
  echo '<input type="checkbox" name="A1" value="1">';
} else {
  echo "";
}

?>

je to funkční, prostě když budu chtít mít sedadlo volné nahraju soubor a1.txt když ho rezervuju tak ten soubor rovnou smažu a tím zamezím dalšímu člověku na to kliknout :-)
Je to sice prasácké ale funkční obdoba iframe

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0