Autor Zpráva
marvays
Profil
Dobrý den.
Připravuji podklady pro překladatelku eshopu. Popis produktu ale v MySQL databázi vypadá následovně:
Pracovný nerezový stôl kvalitne spracovaný, veľká výhoda tohto stolu je variabilita nastavenia, veľmi stabiln&yacut

Potřeboval bych celý export prohnat nějakým nástrojem a opravit to.
Našel jsem desítky online nástrojů, které to umí, ale umí pouze kousek textu. Ne 1500 položek eshopu v csv. Neznáte nějaký program, nebo plugin do programu, který by mi s tím pomohl? Hodně by mi to ulehčilo práci, protože bych to nemusel dělat ručně po jednom produktu.
blaaablaaa
Profil
V php např. html_entity_decode
marvays
Profil
blaaablaaa:
o tom jsem už četl. bohužel, netuším jak to provést. php je mi celkem cizí :(
Kajman
Profil
Pokud se Vám nechce programovat, tak může být nejjednodušší otevřít soubor v LibreOffice nebo Excelu a postupně dát najít na nahradit všechny entity, co tam máte.

Ale osobně bych se snažil to nemít ani v databázi. Tipuji, že takto nepůjde na eshopu najít text z popisku, pokud má diakritiku. Je možné že to tam cpe nějaký wysiwyg editor, co není nakonfigurovaný, aby tyto entity nepoužíval.
marvays
Profil
Kajman:
Máte pravdu. Cpal mi to tam editor. Chci to napravit, chci . . . . jenže neumím. Takže programoval bych rád, ale neumím :) nyní mám pořádný editor, který to umí opravit. musím ale každou položku v eshopu otevřít v editaci a hned zase uložit. Ovšem položek je téměř 1500. Pořád se snažím nají nějakou schůdnější možnost, jak to změnit v nějakém exportu z MySQL a opět to naimportovat.

Možnost nahrazování je tak nějak v polovině toho, co hledám. Tipuji, že těch znaků bude nespočet a musel bych nahradit všechny, pro jistotu. A tipuju, že to taky půjde pouze po jednom.
Kajman
Profil
Pokud se např. v php umíte připojit k databázi, tak si můžete udělat dotaz na tu tabulku (stačí sloupce primárního klíče a sloupec s tím polámaným popisem). Pak vezmete řádek po řádku, text proženete přes html_entity_decode a updatujete sloupec na tom řádku podle hodnot primárního klíče.


Pokud php vůbec neumíte, tak si otřevřete např. Adminer a v něm postupně dělejte náhrady za všechny znaky, co tam najdete. Tedy něco jako
UPDATE `tabulka` t SET t.`sloupec` = Replace(`sloupec`, 'á', 'á') WHERE `sloupec` LIKE '%á%';

V obou případech si data zazálohujte a ješte lépe si to zkuste nad testovací databází.
Keeehi
Profil
marvays:
Tipuji, že těch znaků bude nespočet
No, máš to v češtině, takže jich bude kolem 20. Možná 30. Řekl bych že to je mnohem lepší varianta než otevírat 1500 produků.
marvays
Profil
Keeehi:
slovenštině
....
Profil *
marvays:
slovenštině
Díky, extrémně podsatná informace.
marvays
Profil
....:
Díky, extrémně podsatná informace.
To ano.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0