Autor Zpráva
hledam_radu
Profil *
Nevím jak to vysvětlit, tak raději zkusím příklad ...

Představme si doménu http://www.novak.cz/ - - - > na této doméně existuje stránka s url http://www.novak.cz/zviratka - - - > a na této stránce je odkaz (href), který odkazuje na "/pejsi" s tím, že kliknutím by se měl uživatel ideálně dostat na url http://www.novak.cz/zviratka/pejsi, ale bez toho, aniž by se do odkazu musela vkládat uri i s nadřazeným adresářem "zvířatka" (/zviratka/pejsi)

Co tedy potřebuji?

Existuje nějaký příkaz, který mohu zadat do odkazu a prohlížeč po kliknutí prostě otevře nový adresář, bez ohledu na jeho nadřazený adresář??? (prostě aby odkaz "/pejsi" byl univerzální i v nadřazené kategorii "zvíratka" stejně jako v jiné nadřazené kategorii "filmy")
Kajman
Profil
./pejsi
Keeehi
Profil
Nebo jen pejsi.
Kajman
Profil
Keeehi:
To by muselo být na konci zvířátek lomítko. Ale vlastně i u řešení s tečkou.
Tomášeek
Profil
hledam_radu:
Hlavička » base
Hledam_radu
Profil *
Hmm... ta "tečka" nefunguje :(


Ale abych byl trochu konkrétní ... pracují s webem, který má českou a slovenskou verzi a text, který někam napíšu, tak se automaticky propisuje na obě verze.

Problém ale je, že ve slovenské verzi se podkategorie jmenují jinak, než v té české, takže zatímco v české je to třeba "novak.cz/pejsci/zviratka" tak ve slovenské je "novak.sk/psikovia/zviratka" a proto je velmi složité budovat interní prolinkování ...

Proto jsem to chtěl vyřešit nějakým html příkazem, který by v odkazu ignoroval předchozí kategorii.
Kajman
Profil
Pokud budou adresy končit lomítkem, tak to půjde jednoduše [#2] i [#3]

Pokud v hlavičce použijete pro každou stránku jinou base, tak to také půjde, ale musíte tomu zase přizpůsobit všechny ostatní relativní odkazy. Což bude pracnější a méně intuitivnější než ruční úprava na zvieratka.

Možná můžete doprogramovat možnost mít v šabloně nějakou proměnnou pro současnou adresu. Nebo obecně odkazy nechat generovat podprográmkem (starající se o routování), který umí url překládat oběma směry.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0