Autor Zpráva
barkel
Profil
Predstavte si knižku v knihách bývajú okrem textu aj také boxíky kde je niekedy niečo vysvetlené. Vačšinou tam býva uvedený text poznámka (alebo nejaká ikonka napríklad I alebo žiarovka) a za tým je napísané niečo kurzívou. A za boxíkom pokračuje pôvodný text.


Chcel by som si taký boxík naštýlovať aj na svojom webe ale neviem ktorý HTML element sa na to najviac hodil (z pohľadu sémantiky)? Vedeli by ste mi poradiť?

Chcel som použiť Blockquote ale ten sa používa na citovanie textu z iného zdroja.

Najviac sa mi tam pozdáva I. i síce znamená italic ale to sa už ajtak nepoužíva takže by som si z neho spravil sémantický element. Alebo máte lepší nápad?
Bubák
Profil
barkel:
Vygůgloval jsem že prý <aside>[pre][/pre], zda je to správně, jsem jinde neověřoval.
www.itnetwork.cz/html-css/html-manual/rozlozeni/html-layout-rozlozeni-stranky-cesky-manual/#tag-aside
Kapitán
Profil *
Z pohledu sémantiky využij sémantické značkování. Robot pak pozná o co jde, i kdyby jsi použil pouze div/span.
Tomášeek
Profil
barkel:
Jak ze se “i” nepoužívá? Používá se tam, kde jet třeba kurzíva. Odjakživa.

Jinak pro tu poznámku to je celkem jedno. Je to jen poznámka, ne hlavní sdělení a pravděpodobně pro tebe nebude znamenat velký příliv čtenářů z vyhledávačů (vyhledávače ti budou posílat lidi skrze rekevantni dotazy, ne poznámky pod čarou). Pokud je sdělení. Poznámce důležité, nemá být v poznámce pod čarou.
Keeehi
Profil
Tomášeek:
Jak ze se ‘i” nepoužívá? Používá se tam, kde jet třeba kurzíva. Odjakživa.
Protože je to defaultní styl. Ale pokud budeš chtít, tak element i kurzívou být nemusí a jakýkoli jiný element může. Sémantika a konečný vzhled toho společného až tak moc mít nemusí.
Tomášeek
Profil
Keeehi:
O vzhledu se nutné nebavíme.

Znáš semantictejsi element pro kurzivu nez je "i"? Ja ne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0