Autor Zpráva
Nailen
Profil
Zdravím, mám takový problém.

Potřebuji na stránky do HTML widgetu vložit obrázek a přes něj tlačítko.

Napadlo mě, že bych to udělal pomocí tabulky a obrázek dal do pozadí a do buňky tabulky vložil tlačítko. Problém je, že nemohu přijít na to, jak správně vyplnit tabulku obrázkem, aby se správně obrázek zobrazoval při různých rozlišení.

Blok který mám pro tabulku je daný. Takže Table width nastavím na 100%. Už ale nevím jak správě nastavit ten obrázek, aby se také vyplnil na 100% který pro něj mám.

Když jsem napsal šířku a výšku obrázku, tak se to vyplnilo jak jsem potřeboval. Když jsem ale zmenšil okno prohlížeče, tak rozměr obrázku zůstal, ale plocha pro tabulku se zmenšila a obrázek už nebyl celý. Tuší někdo jak to udělat?


Případně napadá někoho jiná varianta, jak zobrazit obrázek a nad ním tlačítko?

Tlačítko které tam potřebuji zabrazit vypadá takto:

<a class="large-button large-button--uppercase wow slideInUp" data-wow-delay="0.1s" data-wow-duration="0.8s" href="/CMSPages/#ContactForm" target="_blank">Vyzkoušejte si nás</a>

Děkuji
Tomáš123
Profil
Nailen:
Napadlo mě, že bych to udělal pomocí tabulky a obrázek dal do pozadí a do buňky tabulky vložil tlačítko.
To nie je dobrý nápad.

Všeobecným riešením tvojho problému je asi background-size: cover, ale poďme sa pobaviť o obsahu daného elementu, sémanticky vhodnom obalovom prvku a možnostiach odsadenia.

Dodaj, prosím, živú ukážku celého widgetu.
Nailen
Profil
Tomáš123:

Dobrý den,

projekt je postavený na Kentico. css měnit nemohu. HTML widget, který mám k dispozici vypadá takto:

Tomáš123
Profil
Nailen:
Môžeš meniť HTML, vkladať triedy, inline štýly. Možností meniť CSS je teda dosť (iba predpokladám na základe kódu, Kentico nepoznám). Čo sa snažíš dosiahnuť? 11 riadkov okrajovo súvisiaceho kódu nie je živá ukážka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0