Autor Zpráva
ppooler
Profil
Ahoj :-)
Mám udělaný logo,dost jsem si s ním vyhrál ,ale dlouho se načítá !-,ovšem už ho nechci více komprimovat.
Jak se používá,( nebo co a kam dopsat do kódu ),aby se např. to logo rychle zobrazilo v nízké kvalitě a postupně se ta kvalita zlepšovala..?
Tuším ,že se tomu říká progresivní zpracování.
Pak by mě ještě zajímalo,proč některé stránky mají místo náhledu stránky napsáno " obrázek není k dispozici"-např. u vyhledávače Seznam ?
dík ....:-)
PerToon
Profil
To je pokud vím vlastnost, kterou mají gif obrázky a nastaví se, když je upravuješ a ukládáš... Teda aspoň co sem občas dělal ve Photoshopu tak něco takovýho tam je... Jestli to jde dodatečně to nevím...
koudi
Profil
Řek bych, že se to jmenuje 'wavelet' komprese, umí to formát JPEG 2000. Aspoň myslim.
ppooler
Profil
Snad se týká i JPG,protože tenhle typ loga co mám je pro GIF nevhodný (je velké a hodně barev )-pravdou je, že se to málokdy používá,každý to řeší tak,že zvolí málo datově náročné logo,jenže to já nechci...
Šlaha
Profil
PhotoFiltre:
Uložit jako -> jméno souboru, typ jpg -> na výběr standardní/progresívní, zvolíš progresívní.
PerToon
Profil
Šlaha - to je v podstatě to samý co říkám já. Ale v html si nemůžeš nic takovýho nastavit pro obrázek co už existuje, že ne?
simka00
Profil
proč se nejdřív nepodíváte na jpw?

http://www.jakpsatweb.cz/obrazky-priprava.html#prokladani
Anonymní
Profil *
simka00.Nevím co jsem měl napsat do vyhledávače...

Stáhnul jsem si jakýsi program Opanda Photofilter ,v něm to nejde ( asi jde o jiný program ),ale to je jedno,- teď už to udělám podle rady simka00

...čili dá se to udělat i v rámci HTML...
Lukáš M
Profil
Anonymní
jak jste na to přišel? právě, že nedá. btw můžete zkust třeba www.xnview.com - je to free prohlížeč, konventor a jednoduchý editor a právě tohle (progressive) mj. umí.
simka00
Profil
Lukáš M
podle mě je na prohlížení obrázků nejrychlejší IrfanView. progresivní zpracování v něm jde taky nastavit
PerToon
Profil
Jo. Ale furt tady melete tu zásadní kravinu, že by ste si někde na stránce mohli nastavit, že chcete takovám způsobem vykreslovat obrázky na stránce. Anonymní - na stránce to nejde, jde to jen když edituješ obrázek a uložíš ho. Tečka.
PerToon
Profil
Jo. Ale furt tady melete tu zásadní kravinu, že by ste si někde na stránce mohli nastavit, že chcete takovám způsobem vykreslovat obrázky na stránce. Anonymní - na stránce to nejde, jde to jen když edituješ obrázek a uložíš ho. Tečka.
Anonymní
Profil *
Dobře spletl jsem se,domníval jsem se ,že tím editorem myslí nějaký konkrétní html nebo wysiwyg editor a ne grafický editor...

Jde to udělat třeba v Gimpu ?
Lukáš M
Profil
Anonymní
gimp neznám, ale je to natolik velký program, že to umět "musí". a kdyby ne, zkuste v jakémkoliv editoru (nebo v doporučovaných prohlížečích - xnview, irfanview...) dát save as, vybrat jpeg a někde vyhledat options a zaškrtávací tlačítko progressive.

PerToon
kromě anonymního tu nikdo tu zásadní kravinu nemlel. a anonymní je evidentně začátečník, takže na to má právo. ;) a já i ostatní jsme se ho snažili opravit. ok? ;)
Miloš
Profil
V Gimpu se ta volba jmenuje takto:
Prokládat – u GIFu
Restartovací značky – u JPG

Obojí se nastavuje při ukládání (pokud ne, tak zvol uložit jako – pod jiným jménem), u JPG v rozšířených vlastnostech.
ppooler
Profil
Tak tohle jsem tam teda nikde nenašel...Gimp mám verzi 2.2.7
Možná je to jedna z těchto přípon,

http://im.lide.cz/photo/big/39/8242439-2889895.jpg

,ale nejmenuje se Restartovací značky...
Miloš
Profil
Gimp mám 2.2.4
U JPG: zapsat jako (CTRL+SHIFT+S) --> Pokročilá nastavení --> Používat restartovací značky / a ve Frekvence řádky navolit třeba maximum (64) – datově se to prakticky neprojeví.

Pokud jde o výše uvedený obrázek, teprve po potvrzení Uložit vyskočí mnou zmíněné okno rozšířených možností, platí to opravdu pro JPG.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0