Autor Zpráva
Dano_V
Profil
Dobrý deň
Voľakedy som hudbu púšťal na pozadí v html javaskriptom. Potom prišiel kód bgsound, a AUDIO
Celý kód je takto:
<AUDIO autoplay >
      <SOURCE src="hudba.mp3" type="audio/mp3">
      <SOURCE src="hocico.mp3" type="audio/mp3">
    </AUDIO>
Problém je ten, že to nefunguje, iba v IE 11 funguje tak AUDI kód, ako aj BGSOUND. Nefunguje to v najnovších verziách ani v Opere, ani vo Firefox. Ani javaskript nefunguje v žiadnom z týchto prehľadávačov. Nechápem, vari výrobcovia už zanevreli na hudbu v pozadí? Alebo vymysleli nejaký novší kód?

Flashom to nechcem spúšťať, lebo to každý nemá v počítači, a preto by im to nefungovalo. Prosím, poraďte mi, ak môžete.
Ďakujem!
Firibix
Profil
Reakce na Dana_V:
Prohlížeče zcela záměrně blokují automatické přehrávání zvuku bez explicitní uživatelské akce (například kliknutí na tlačítko přehrát). Je to totiž otravné. V detailu je to rozebrané třeba na MDN.
Bubák
Profil
Dano_V:
Flashom to nechcem spúšťať, lebo to každý nemá v počítači
Brzy skončí flash na smetišti dějin, cesta je už hezkých pár let nalajnovaná.
Dano_V
Profil
Reakcia na Firibix:
Poslali ste ma na peknú stranu, problém je iba to, že neviem po anglicky. Skúšal som to pomocou prekladača, ale mi to dalo takú hatlaninu, že som z toho nevybral nič, iba to, že sa to nejak dá zrealizovať pomocou iframe, ale neviem ako.
N71
Profil *
Dano_V:
problém je iba to, že neviem po anglicky
Tak se uč, nebo se věnuj jiné činnosti, například sbírání známek.

Spustit zvuk (a dnes už často i video) bez uživatelské interakce na pozadí prostě spolehlivě nejde. Jsou k tomu očividné důvody.
Firibix
Profil
Reakce na Dana_V:
sa to nejak dá zrealizovať pomocou iframe
Zrovna v tomhle konkrétním případě je ta dokumentace mírně zavádějící. Feature policy pro autoplay umožňuje rodičovi omezit, jaká multimédia se v potomkovi (tj. v iframe) budou moci automaticky přehrávat.

Například pokud bys do svého webu chtěl vložit nějakou cizí stránku přes iframe a zajistit, aby nemohla začít přehrávat nic bez explicitní uživatelské akce:
<iframe src="https://example.com" allow="autoplay 'none'"></iframe>

Případně lze omezit, ze kterých domén může multimediální soubory stránka v iframe začít přehrávat automaticky:
<iframe src="https://example.com" allow="autoplay 'src' https://youtube.com"></iframe>

Nebo povolit automatické přehrávání multimédií hostovaných na jakékoliv doméně:
<iframe src="https://example.com" allow="autoplay '*'"></iframe>

Nicméně pozor, oprávnění pro autoplay v iframech jsou omezena právy samotného rodiče, tj. pokud uživatel nepovolil tvojí stránce spustit přehrávání automaticky, prohlížeč to nedovolí ani iframům, ať nastavíš feature policy jakou chceš.

Existují tedy dva způsoby, jak na webu přehrávat hudbu na pozadí:

1) Hudbu nespustíš automaticky po načtení stránky, ale budeš mít na stránce tlačítko přehrát, na které uživatel klikne a až potom se mu hudba spustí.
2) Uživatel povolí tvému webu automatické přehrávání multimédií. To se obvykle dá udělat kliknutím na ikonu zámku v adresním řádku a pak najít něco jako oprávnění webu. Pak začne fungovat kód s <audio autoplay z prvního příspěvku.
Dano_V
Profil
Ďakujem za tú pomoc, niečo si z toho vyberiem.

N71
Nebuď namyslený, lebo nato ešte aj môžeš doplatiť!
lionel messi
Profil
Dano_V:
N71
Nebuď namyslený, lebo nato ešte aj môžeš doplatiť!

Nie som si istý, či ide o len takú namyslenosť. N71 [#5] je tvrdo kritický. Inými slovami však hovorí, že bez znalosti angličtiny na úrovni "viem si (možno so slovníkom) prečítať anglickú dokumentáciu" sa v IT oblasti príliš pracovať nedá. A to je fakt, s ktorým nič nespravím ja, ty ani N71.

A možno tento spomínaný fakt v minulosti nevyhovoval ani niektorým z nás, ale museli sme sa riadiť tvrdým a pre začiatočníka možno arogantným (v skutočnosti však predovšetkým trefným) odporúčaním z [#5].
Dano_V
Profil
lionel messi:
Všetko sa dá skrášliť, napríklad zlodej nekradne, iba premiestňuje, klamár neklame, iba zavádza, vrah nevraždí, iba odstraňuje prekážku, ktorá mu zavadzala. Tvoja poznámka je takéhoto charakteru. K tomu, aby som vedel programovať web, nemusím plynule vedieť po anglicky. A keď sa niekde zaseknem, tak sa nájde nejaký ochotný človek, ktorý pomôže, ako aj v tomto príklade. A ja mu ešte raz zato ďakujem. Vieš, keď som ja chodil do školy, tak vedieť po anglicky bola vlastizrada. Aj po nemecky sa učila iba takzvaná "východná" nemčina. A o počítačoch sme počuli iba vo fantastických rozprávkach. Nikto nevedel, čo to je!

Tá poznámka N71 vyjadrila namyslenosť, nadutosť, že aha ja viem po anglicky, ale ty si nula, keď nevieš!
Keeehi
Profil
Dano_V:
Tá poznámka N71 vyjadrila namyslenosť, nadutosť, že aha ja viem po anglicky, ale ty si nula, keď nevieš!
Ne, vyjadřovala to co popisoval lionel messi. Tedy že bez angličtiny alespoň na úrovni čtení dokumentace se toho pořádně moc dělat nedá. Ano, bylo to ostré, ale realita je bohužel taková. Ono s českými zdroji se dá dojít jen někam. Pak je alespoň základní znalost angličtiny potřeba.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0