Autor Zpráva
Martin.K
Profil
Dobrý den.
Jsem uplma lama a chtěl bych poprosit o pomoc.
Bylo by moc složite, kdybych chtěl mit ten kalendař v češtině?
github.com/oetiker/RrdGraphJS
Děkují.
mckay
Profil
Martin.K:
Bylo by moc složite, kdybych chtěl mit ten kalendař v češtině?
To bude dost subjektivní, ale vzhledem k tomu, že se považujete za začátečníka, asi to bude spadat do kategorie "moc složité".

Ten kalendář nevypadá jako příliš populární projekt (pouze pár hvězdiček na githubu) a dlouho žádná aktivita. Google se domnívá, že podpora lokalizace do jiných jazyků pro to neexistuje. Pro alespoň částečnou podporu byste si mohl zkusit přeložit například tyto konstanty - a potom podle toho upravit i inicializaci kalendáře (tedy nepoužívat původní anglické názvy, ale Vaše přeložené verze). Určitě to ale náhle nezmění celý kalendář do češtiny. V dokumentaci ukazují obrázky, kde jsou názvy dnů (anglicky), které nejsou mezi konstantami, takže jsou pravděpodobně někde dál v kódu generované přímo z javascriptu. A abyste je změnil budete potřebovat JS trochu umět a ve správném místě nastavit locale na české, aby to vypisovalo správné názvy.
NoxOne
Profil
Měsíce jsou zde:
github.com/oetiker/RrdGraphJS/blob/master/public/moment.js#L928
Keeehi
Profil
Pokud jsem to správně našel, tak ten kalendář vnitřně vyžívá knihovnu momentjs. Takže s lokalizací by mohla pomoct tato dokumentace.
Jan Rippl
Profil
Možná by pomohlo zkusit přidat do stránky, kde je generován kalendář do tagu <html> parametr lang="cs"

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0