Autor Zpráva
martin6541
Profil
Ahoj všem.
Mám problém se zapsáním znaku pro palec v názvu produktu a následným převodem do meta dat.
Nejsem si jist, jestli je to problém všeobecný, nebo jen systému, na kterém web jede. Ale mám produkt, který obsahuje délku v palcích, jako například:
Dlouhý luk 50"

Problém je v tom, že když značku pro palec napíšu klávesnicí (vlevo od vykřičníku) tak se v meta datech zobrazí toto:
Dlouhý luk 50"

Když to zapíšu přes Alt+34 je to vlastně to samé, jen jinak zapsané.

Jak to vyřešit? Napadlo mě použít horní pravé uvozovky viz: Použitelné znakové entity . . . což funguje, ale nevím, jestli je to v pořádku. Aby to znaménko bylo chápáno jako palec. A také aby porovnávače vyhodnotili moje pravé horní uvozovky jako stejné znaménko, které používá konkurence.

No a pak mě dorazilo to, že mi to dělá i u & kde v meta kodech tento znak používám pro brand a vypíše se mi jako & . . . . což mi napovídá na problém se systémem, na kterém to jede, že?
anonym_
Profil *
martin6541:
Entita a znak je totéž, jen zapsáno jinak. S tím by problém být neměl.

Otázkou je, jestli palec je totéž, co uvozovka (tu píšeš). Spíše ne.

Palec by měl být ″, www.w3.org/wiki/Common_HTML_entities_used_for_typography
Kajman
Profil
martin6541:
Escapování speciálních znaků pro html je správné, ale máte ho dělat až při výpisu dat do html, ne při ukládání surových dat. Pokud se ale koukáte do meta dat v html, tak tam je potřeba to escapování. Ale nebojte, dobře naprogramové nástroje pro web s tím počítají a text si v pořádku převedou.

phpfashion.com/escapovani-definitivni-prirucka
martin6541
Profil
Prozatím sme to vyřešil tou pravou horní uvozovkou. www.fileformat.info/info/unicode/char/201d/index.htm
Problém je, že zapsání přes alt+ nefunguje. Přesněji, nevím, jak zapsat alt+201D :)
anonym_
Profil *
martin6541:
Přečti si ještě jednou #2. Horní uvozovka není totéž, co palec, je to vidět na úrovni entit, že každé má jinou. Ty hledáš ″, máš to i s odkazem na zdroj.
martin6541
Profil
anonym:
″
Když použiju ″ tak v html problém není a zobrazí to krásně. Ale v meta tagu je to prostě vypsané ″ a také zobrazené.
A asi nikdo nechce, aby zákazník ve výsledích vyhledávání místo uvozovek znázorňujíí palce viděl ″

Napsal jsem prozatím tvůrci systému na kterém to běží, jestli je to problém v něm, nebo všeobecný. Nicméně ani jedna konkurence tenhle problém nemá.


Kajman:
Mohu to tedy chápat tak, že Pokud v html kodu je v obsahu meta tagů právě místo " ", tak je to v pořádku? Pokud všude jinde vidím uvozovky.
Kajman
Profil
Ano, je to v pořádku. Pokud máte hodnotu atributu ohraničenou uvozovkami, tak by je uvozovky v hodnotě rozbily. Proto se v html escapují (pokud uvozovky nejsou v atributu, tak to není nutné, ale nevadí to).

Druhá věc je, že texty z meta tagů se ve výsledcích google skoro nikdy nepoužívají. Každopádně googlebot html entitám rozumí. Kdyby obsah náhodou chtěl zobrazit, tak pro něj běžné entity nebudou problém.
Taurus
Profil
Ještě pro doplnění:

www.liteera.cz/slovnik/stupen-minuta-vterina
www.liteera.cz/slovnik/podobne-znaky#uvozovky

Nestačí zkopírovat ze stránky přímo tento znak? ″
martin6541
Profil
Už v tom mám asi jasno. Navíc jsem už odhalil původce problémů. Chyba je v SEO komponentě, která mi generuje z názvů produktu titulek stránky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0