Autor Zpráva
BladMan
Profil
...chtěl bych pls poradit jak mam udělat velké písmena s háčkem jako například dělám malé č č tak jak udělám velké Č pomocí podobného kódu ???
Šlaha
Profil
Ě Ě
Š Š
Č Č
Ř Ř
Ž Ž
Ý Ý
Á Á
Í Í
É É
BladMan
Profil
Šlaha ... díkec ale to Č mi nefachčí na to potřebuju taga :-/
BladMan
Profil
Stačí mi písmenka Ě, Č, Ř... tyto tři mi stačí :)
Dero
Profil
OT (neporadím, z hlavy nevím) k názvu topicu: nejedná se o interpunkci, nýbrž o diakritiku.
BladMan
Profil
Dero .. nechcu byt ňáký inteligent ale v českým jazyce se nazívá interpunkce (háčky, čárky...) jinak pokuď bys byl tak hodný a našel to :) nebo aspoň poslal link..
Dero
Profil
nechcu byt ňáký inteligent ale v českým jazyce se nazívá interpunkce (háčky, čárky...)

To nechtěj, protože se mýlíš (a ještě k tomu s hrubkou).

Tady jsou entity: http://www.quip.cz/1/entities.html

Zbytek se zapisuje normálně pomocí klávesnice.
habendorf
Profil
BladMan: Interpunkční znaménka jsou čárka (ve větě), tečka, vykřičník a otazník. Rozhodně ne čárka nad písmenem nebo háček. A nauč se vyjmenovaná slova po z, jsou jen čtyři.
ronan
Profil
Další OT: No, to mi vysvětli, jak můžeš vůbec pomyslet na to, že bys "chtěl být nějaký inteligent" a jak se chceš hádat o tom, co je diakritika a interpunkce, když děláš chyby v základních vyjmenovaných slovech;)?
BladMan
Profil
... mě učitelka vysvětlovala interpunkci jako že to sou všechny čárky a háčky ... ja za to nemožu kdižtak napište moji učitelce :)
BladMan
Profil
Ě, Č, Ř... tyto tři potřebuju víc nic...
Miloš
Profil
BladMan
... učitelka vysvětlovala interpunkci

Nevím, jestli vysvětlovala interpunkci, ale má se to tak, že:
inter = mezi
punctum = bod
interpunkce je tedy „bod mezi“, neboli jde o znaky mezi písmeny ,.;?!
Háčkům a čárkám… nad písmeny se říká diakritika.
A kdižtak se obrať na Ústav pro jazyk český akademie věd ČR
Railbot
Profil
Skvele tema k pousmani. BladMan pokud uz mas za sebou ZS, tak by jsi mel ji vratit posledni vysvedceni ai sednout znovu do lavice :))
Miloš
Profil
Railbot
Ty by jsi asi taky měl vrátit vysvědčení: Já bych, ty bys, on by, my bychom, vy byste, oni by. To je to tak těžké?
ronan
Profil
Miloš
Pořád lepší než "kdižtak". Nebo už šlo o ironii;)?

Mimochodem, myslím, že by nemusel vracet jen to poslední.
Anonymní
Profil *
Miloš
To uz hledas detaily...to je uplne jina liga nez kdižtak :p
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0