Autor Zpráva
boris
Profil *
snažim sa vytvoriť si svoju osobnu stranku podstate zacinam a stojim pred tym rozhodnutim jestli ju budem programovat ako ramy alebo ako tabulky poradte co je lepsie. dakujem ?:)
Dero
Profil
Ani jedno. Nejlepší je CSS: http://www.jakpsatweb.cz/css/
Mistr
Profil
boris
Skutečně máš na výběr jen z těchto dvou možností:
(1) rámy nebo
(2) tabulky?

Nejlepší by bylo užití CSS, jak již píše Dero. Ty nemůžeš použít? Například z důvodu jejich neznalosti?
Forest
Profil *
Myslím že pokud nechceš nebo nemůžeš použít CSS tak sou tabulky třeba v kombinaci s PHP include daleko lepší než rámce
Rob
Profil
Ani jedno. Nejlepší je CSS
Přesně tuhle odpověď jsem čekal, když jsem, klikal na tenhle odkaz.

Jinak z možností rámy a tabulka jsem všemi deseti pro tabulku, protože rámy své návštěvníky akorát potrestáš, když k tobě přijdou.
bojars
Profil
Tu je niečo o nevýhodách tabuľkového layoutu:

http://www.jakpsatweb.cz/tabulky-design.html#rychlost

Tu je niečo o nevýhodách v používaní rámov:

http://www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html

snažim sa vytvoriť si svoju osobnu stranku podstate zacinam a stojim pred tym rozhodnutim jestli ju budem programovat ako ramy alebo ako tabulky poradte co je lepsie. dakujem ?:)

Moja odpoveď je:

Skúšaj všetko. Rámy, tabuľky, časom dôjdeš k problému ako formátovať prvky stránok tak, aby vyzerali podobne, ako sa Ti to páčilo na niektorej stránke. Potom Ti možno niekto povie niečo o CSS a budeš robiť prvé pokusy s CSS, naučíš sa možno niečo o triedach (class) a o identifikátoroch (id).
Naučíš sa časom, že sa v CSS používajú neutrálne tagy <div> a <span>, potom prejdeš na beztabuľkový layout, kde budeš využívať tieto tagy...

Takže kľudne začni čímkoľvek. Podstatné je vydržať.
boris
Profil *
ako si citam tak je css nieco ako rolls royce , už som zacal z prvym pokusom a dopadlo to strasne neviem napriklad ako vložit do tabulky obrazok a znasobit ho aby bol po celej dlžke bunky a potom na neho pisat text, naviete co mam urobit cital som si to na strankach jak na web ale stale mi to akosy nejde???
Railbot
Profil
Cti pozorneji ;-) CSS opravdu neni nic tezkeho. Svoji pritelkyni jsem zaklady HTML a CSS (zahrnujic pouzivani <div> a <span>) naucil za dva dvy. Coz me vede k zaveru, ze se to muze naucit skutecne kazdy. Zadna velka veda to neni.
Je to o tom zkouset, experimentovat...
bitbit
Profil
OT
Railbot: Ty svoji pritelkyni ucils HTML a CSS? No ja s ni delam vetsinou neco jinyho. :)
Railbot
Profil
Ty svoji pritelkyni ucils HTML a CSS? No ja s ni delam vetsinou neco jinyho. :)
Asi to bude tim, ze HTML a CSS tolik neumis :)
ronan
Profil
bitbit, railbot
Ona je otázka, co je lepší umět:) Já bych se přikláněl spíš k té druhé věci :-)
Railbot
Profil
ronan
A co treba oboje? ;) Sakra to je zase OT :D
Tomik
Profil
A já se přidám k OT, :)
Railbot
To bude legrace až to tvoje přítelkyně přečte... :)

Jinak k tématu:
boris
Jak píše bojars, je jedno čím začneš, ale pokud ti něco nepůjde, tak to prostě zkus jinak a nevzdávej se, jednou přijdeš na postup, který ti bude vyhovovat, já začal rámy s kombinací s CSS, a pak postupně přešel na jenom CSS...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0