Autor Zpráva
SuE
Profil
Narazila jsem na podivnou věc. mám na webu google hledání a za ním je další form s volbou kategorie.
Aby se snadněji orientovalo, vykopírovala jsem jen ten kousek kodu:
Validátor (html 4.01 trans) kvičí, že je nadbytečně ukončený form Googlu příklad - kod nevalidní

když ten /form vyhodím, validátor je spokojený ale funguje to špatně (není divu) - když si pak zvolíte zobrazení třeba dvou kategorií a dáte "provést" v tom spodním formuláři, hodí vás to na výsledek prázdného google hledání (ten horní příklad funguje správně)
kod validní ale chybný

btw, kontrolou v pspad projde ten uzavřený form, ten neukončený je chyba.

nehodlám to nijak moc řešit, pokud je to jen libůstka validátoru, ale zajímalo by mě, co mu vadí, případně, jestli to je nějaká moje chybka - formy jsem nikdy moc nepoužívala, tak je možné, že jsem ho nějak moc znásilnila
Timy
Profil
SuE
řešení najdeš tady http://weblog.oflashi.net/Testy/46/html-hadanka :-)
SuE
Profil
timy: díík :-)
njn, pořád je co se učit. A víš, že jsem si říkala, že tam ty uvozovky dám, ale pak jsem to nějak rozchodila, když se to tvářilo spokojeně, sou to ale lamy v tom googlu :-)

Nicméně bych tohle za chybu považovala, protože prohlížeče se tady chovají odlišně než validátor. Že skousnou něco, co je nevalidní, to se jaksi očekává, ale že nemají stejná pravidla pro vyhodnocení tohoto případu, je špatné. Buď všichni nebo nikdo :-)

Zajímavě se chovala opera, když ten první form nebyl obalený v divu a bylo to ukončené - brala ten /form (nebo to první) jako konec toho nadřízeného divu, a tím pádem mi celý zbytek sloupce, který je na webu absolute right, uletěl pod patičku :-)
takže by se vlastně dalo říct, že jedině opera to chápala podobně jako validátor - jako ukončení.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0