Autor Zpráva
liborse
Profil
Dobrý den, mám již delší dobu menší problémek na mém webu liborse.wz.cz.

Jde o to, že se mi to při různých konfiguracích zobrazuje odlišně (různé kombinace jako FF+Win+32bit barvy; IE+Win+32barvy; FF+Win+16barvy; různé prohlížeče+Linux; atd. atd. jestli mi rozumíte) - tedy pokud jde o barvy. Stává se mi pak to, že barvy odladím na Firefox, ale IE to zobrazí ošklivě atd. Takže abych to uvedl na pravou míru - pod nadpisem (u jiných obrázků též) mi vzniká tzv. obdélníčkový efekt a barva mimo obrázek s nadpisem je trošku jiná, což je na některých počítačích či prohlížečích zase jinak - tam to funguje a naopak. Docela mě to dere. Ptám se proto, jestli existují nějaké barvy, které (kromě textových a jiných zvláštních) prohlížeče zobrazují stejně? Jestli to náhodou nejsou ty "bezpečné barvy", co jsou tady uvedeny na webu? Také si říkám, že je to možná způsobeno tím, že pokud vytvářím obrázek, tak se při komprimaci trochu změní barva (používám PNG, můj oblíbený formát, ale občas i GIF, to rádo mění barvy).

Jinak se chystám zásadně změnit layout, tak poraďte, ty barvy asi nic moc, že? Budu rád za každý příspěvek. :-) Doufám, že jsem vás nezmátl :-)

Možná bude nejlepší se kouknout na liborse.wz.cz/Layout.php, kde to krásně můžete vidět u toho "Vítejte", loga a menu - všude jinde (kromě obsahu, který má jinou barvu) je trochu jiný odstín.
roberta
Profil
skús zrušiť všetky farby pozadia (poprípade namiesto farby pozadia sa dá dať obrázok) a vymaľuj to všetko obrázkami
liborse
Profil
No, člověče, to mě ani nenapadlo, zkusím to, ale stejně se vrhnu na předělávku designu, ten web to potřebuje jako sůl. Díky
liborse
Profil
Právě jsem předělal design (prakticky vše je v PNG, včetně nových nadpisů, ale pozadí je stále definováno v CSS), tak to skoukněte, ale snad už by to ty problémy dělat nemělo... Snad a jestli ano, tak nevím...
xxxx125
Profil *
je to pekné, páči sa mi :)
peta
Profil *
liborse
Graficky a barevne to mas moc slozite. Jako moc druhu obrazku a moc druhu barev.

Obsah bych resil zmacknute tlacitko dovnitr, bilou nebo vic svetle sedou, precho bila-seda-cerna (nejak vnodne) a kolem bych dal vyrazny-ostry tmavy1px ramecek.
Do pozadi nejaky obrazek ve stejnych odstinech, jemny.

Tlacitka menu bys mohl zkusit jemny sedy prechod zhora dolu, podobne, jak mam vzhled DIVOKY
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
Pozadi, nejaky hodne vyrazny obrazek tez v jednom odstinu, aby prechod na tlacitkach vynikl.

Nadpis, ten by mozna chtelo pres celou sirku s necim zajimavym v pozadi. Tam by mohl byt i barevny obrazek.

U vyhledavani by to chtelo najit googlem nejakou peknou lupu a pouzit ji jako obrazkove pozadi tlacitka, aby bylo hned jasne, ze se na to ma klikat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0