Autor Zpráva
Lolita
Profil
Co je spravne
to

<ul>

<li>kRO client</li>
<li>Custom Sprites</li>
<ul>
<li>Headgear</li>
<li>Monsters</li>
<li>Characters</li>
</ul>
<li>Tools</li>
</ul>


nebo

<ul>

<li>kRO client</li>
<li>Custom Sprites
<ul>
<li>Headgear</li>
<li>Monsters</li>
<li>Characters</li>
</ul></li>
<li>Tools</li>
</ul>


?
gajdynator
Profil
Lolita
Myslím že to prvé
Kajman_
Profil *
to druhé
fimmos
Profil
To druhé... Anebo to vnořené <ul> dát do samostatného <li>
Timy
Profil
také hlasuji pro druhou možnost :-) V seznamech může být pouze <li>
PerToon
Profil
Rozhodně to druhé.
habendorf
Profil
Samozřejmě to druhé.

Anebo to vnořené <ul> dát do samostatného <li>
Vždyť je.
fimmos
Profil
habendorf
Myslel jsem do prázdného, jen s tím dalším <ul> bez toho textu. ;o)
habendorf
Profil
fimmos: To by ale bylo špatně. Alespoň tedy pokud Headgear, Monsters a Characters mají být podmožnosti Custom Sprites.
jozob
Profil
Tak keď sa hlasuje... Som pre druhú možnosť.

Lolita
Spočítaj si hlasy ankety a vyber si :-)
Lolita
Profil
Tak teda asi to druhe no (:
fimmos
Profil
habendorf
Máš pravdu...
Miloš
Profil
1) Správně je to druhé
2) Validátor ti to potvrdí
habendorf
Profil
Miloš:

Tomu říkám slovo do pranice :o))
Miloš
Profil
habendorf
Obvykle se neperu, ale tady je to snad jasné, není-liž?
V prvním případě (transitional i strict) se dozvíš, že document type does not allow element "UL" here; assuming missing "LI" start-tag. <ul>, zatímco v případě druhém validátor vrní blahem.
Možná by to bylo správně v nějaké prehistorické verzi hatlamatla, to by věděl Chamurappi.
habendorf
Profil
Miloš: Ale já se nepřu, jasně že je správně to druhé (však to výše také píšu). Mě se jen líbilo, jak se na to odpovědělo 10x stejně, původní tazatel to spokojeně uzavřel a tys to tady po třech dnech "rozštípnul". Ale OK, klid, nic ve zlém :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lolitu:
Pokud je to menu, doporučuji užívat <menu> místo <ul>.

Reaguji na Miloše:
Možná by to bylo správně v nějaké prehistorické verzi hatlamatla
Nikdy to validní nebylo, ale zřejmě to vždy fungovalo.

K původní otázce mám pár otázek k zamyšlení:
Znamená to, že má mít každý seznam nějaký nadpis? Něco, co ho uvozuje? Pokud ano, proč není takový nadpis přímo součástí obsahu seznamu? Nebo se povinnost nadepsat seznam vztahuje jen na zanořené seznamy? Nebo mohu zanořit seznam do položky jiného seznamu, aniž bych ho nějak uvedl?
Hypotetický příklad ze života: Mám čtyři manželky a jeden seznam věcí, které chtějí, abych nakoupil. Seznam to není uspořádaný, nezáleží na pořadí. Já ho však z důvodu efektivnějšího průchodu obchodem potřebuji alespoň nějak uspořádat. Nevím, kudy tam přesně vlezu, takže na pořadí prvků nezáleží, ale věci, které bych měl koupit, si srovnám do skupin -- podle toho, jak jsou v regálech. Jinými slovy: do menších neuspořádaných seznamů. Logicky jsou tyto menší neuspořádané seznamy uvnitř úplného seznamu. Prvky z různých podseznamů se nesmí míchat. Jsou skutečně tyto podseznamy položkami seznamu? Mám se nutit k tomu, abych jim vymýšlel nějaké souhrné označení? Přípíši-li si na velký seznam (mimo podseznamy) jako další položku jednu krabičku TicTacu, který chci koupit u pokladny, je tento TicTac sémanticky rovný celému podseznamu výrobků? Myslím, že není. Vynechám-li z nákupu jeden podseznam, půlka manželek mě roztrhne vejpůl. Vynechám-li TicTac a ztratím-li svůj svěží dech, v nejhorším případě se jejich počet zredukuje na prvočíslo.

Dosud jsem nikdy neumístil <ul> přímo do <ul>. Ale nejsem si jistý, že by takový počin zákonitě nedával smysl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0