Autor Zpráva
wimstr
Profil *
Na mých stránkách wimstr.wz.cz se mi špatně zobrazuje kódování češtiny.

Když mám windiws-1250 tak my to mýsty nezobrazuje š

a když dám

iso-8859-2 tak to zase nezobrazuje ž
habendorf
Profil
Ono taky tak trochu jde o to, v čem to máš uložené.
fimmos
Profil
Napiš tam takové kódování, do kterého Ti to ukládá program, v čem to píšeš.
wimstr
Profil *
píšu to v poznámkovym bloku
Mistr
Profil
wimstr
píšu to v poznámkovym bloku
A když tu stránku v Poznámkovém bloku dopíšeš a dáš uložit, jaké máš (dole) v tom ukládacím dialogu kódování?
fimmos
Profil
Tak to pak je ve windows nejspíše... Ovšem je lepší to psát v nějakém vyspělejším editoru, kde si to můžeš nastavit...
wimstr
Profil *
Myskim že windows-1250 ale proč to to š nevypíše jenom někde.
wimstr
Profil *
Jo to kódování ANSI
Mistr
Profil
wimstr
Na kterých stránkách Ti to zlobí? Ptám se možná divně, ale já jsem se na Tvůj web teď díval (Microsoft Internet Explorer 6 běžící na Microsoft Windows XP) a žádný problém jsem nezaregistroval.
6Y648417
Profil *
Ja pouzivam UTF-8 a to jediny mi nedela problemy, ostatni kodovani (windows-1250, iso-8859-2) se mi dycky zobrazilo blbe a nebo vubec. UTF-8 je nejlepsi...
Kubik
Profil *
Me by zajimalo jak to s tim UTF opravdu je.

Své stránky píši v pozn bloku ukládám do UTF a v hlavičce mam nastaveno UTF. Vše funguje ale pak se zobrazi neco z MySQL s porovnanim UTF_czech_ci a rozhodi mi to

Mužete poradit?
prospektor
Profil *
Ahoj,
mám problém s kódováním češtiny a prosím o radu, či spíš návod, co s tím.

Napsal jsem si v notepadu html stránku.
Převedl jsem ji v EasyPadu jednak do Windows-1250 a jednak do ISO (to se pak v html zápisu změni ž na ľ apod.).
Když pak v Internet Exploreru otevřu stránku kódovanou ve Windows, je to v pořádku. Když otevřu stránku kódovanou v ISO, mám tam těch pár divných znaků (ľ, ® apod.). Přepnu se tedy v IE na kódování ISO, tyto znaky se zobrazí správně, ale zase místo uvozovek a pomlček tam mám ?.

Může mi prosím někdo poradit, kudy z toho ven?
1.) Asi bych potřeboval návod, jak pro blbýho, protože se mi zdá, že jsem udělal všechno podle rad, které jsem našel (tady i na http://www.cestina.cz/WWW/), a nic.
2.) Je vůbec potřeba se tím zabývat? Nestačí to prostě napsat v notepadu (pod windows), označit v meta tagu kódování a uživatel si to v prohlížeci přepne? Nebo to takhle nefunguje a musím udělat víc verzí (na elegantnější způsob se zatím necítím)?

Předem díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0