Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
ahoj vsem,
jeste mam prosbu: delam si svuj web (pouze HTML, popripade CSS) a rad bych vedel:

1/ jake jsou trendy v designu HTML stranek (muzes neco vyjmenovat ?)
2/ maji HTML stranky budoucnost ?
3/ jake jsou trendy v grafice na webu obecne (muzes neco vyjmenovat ?)
4/ znas nejaky opravdu dobry web zabivajici se vysvetlovanim web-designu ?

dekuju moc
DoubleThink
Profil *
ad 1/
řekl bych, že úplné oddělení logického obsahu stránky od její vizuální formy. Úplné zakázání tagů, které nenesou žádný logický význam.

ad 2/
HTML žádnou.
XHTML, respektive XML, ze kterého se XHTML vygeneruje, velkou budoucnost

ad 3/
Naprosté oddělení od obsahu stránky, lepší podpora PNG a tím pádem zánik GIFu. Přímá podpora vektorové grafiky (IMHO založené na SWF formátu od Macromedie, nebo možná rozšíření SVG). Podpora JPEG 2000.

ad 4/
Co přesně myslíš tím "vysvětlováním"
halogan
Profil
DT: ad 3/ Chtelo by to v budoucnu nejakou dobrou vektorku pro web, SVG je velice malo podporovany format, doufam, ze se casem prosadi.
Yuhů
Profil
> 1/ jake jsou trendy v designu HTML stranek (muzes neco vyjmenovat ?)

nevím. Asi zjednodušování.
Hodně lidí tvrdí, že budoucnost je v XHTML, což je podle mě blbost.

> 2/ maji HTML stranky budoucnost ?

rozhodně. Skvělou.

> 3/ jake jsou trendy v grafice na webu obecne (muzes neco vyjmenovat ?)

nevím. Asi zjednodušování. Obrázky už se neřežou, ale používají jako pozadí. Mnohem větší důraz je kladen na práci s prázdným místem. Není prostě potřeba zaplácnout každý kousek místa.

> 4/ znas nejaky opravdu dobry web zabivajici se vysvetlovanim web-designu
> ?

o designu jako o grafice neznám vůbec žádný :-), natož dobrý. Najdi a proklikej si CSS zen garden.
Zlomenina
Profil
Myslím, že budoucnost má HTML+CSS+PHP
Jinak jsou stránky presentační, kde záleží hlavně na formě - grafika, moc důležitých informací tam člověk nenajde.
Pak jsou stránky, kde je spousta informací a hodně důležitejch a tam se uplatní to PHP a není potřeba dělat nějaký super design(Flash...)
22kozoroh
Profil
> 2/ maji HTML stranky budoucnost ?

rozhodně. Skvělou.


Jakou ??? Pokud vim, vyvoj byl ukoncen. Kdyz je neco ukoncene, tak ma svoji budoucnost?
Yuhů
Profil
Reaguji na 22kozoroha:

teď to bude spíše filipika: vývoj HTML byl ukončen, ale to neznamená, že se nebude používat. Vývoj tvaru lžíce byl ukončen v devatenáctém století a přesto ji používáme.

HTML má budoucnost coby laický formát, lidé tím prostě budou psát.
Michalek
Profil
HTML je na stránky s databází a PHPčkem , pokud se to tak dá říci.
XHTML vnímám spíše jako nástroj pro statické prezentace.

Můj názor - nekamenujte mě, prosím, vím že to platí i obráceně.
22kozoroh
Profil
Mno ja bych rekl ze Xhtml je cistci html. Nic vic ...
Freya
Profil
Ta lžíce by se dala trochu rozvést. Shodou okolností se na návštěvě u babičky setkávám s docela starými lžícemi (i když nevím, jestli jsou nebo nejsou z devatenáctého století). Tyhle lžíce mají tvar prakticky shodný s lžícemi současnými, ale jsou daleko ozdobnější. Mají na sobě takové ty "empírové" čáry podél okrajů, kudrlinky a sem tam i nějakou otlučenou reliéfní mašličku.
Doma mám lžíce jednoduché, nezdobené, z oceli, která se nekazí v myčce nádobí.

S rozdílem mezi html a xhtml je to vcelku podobné :-)
22kozoroh
Profil
a jeje Freya hehe nazdarek ;)

hele Freyo technicky dotaz ...

http://xy.wz.cz/a.php

na teto adrese me zaujala ta vec s pruhlednym pozadim. Dneska drtim cca 7 h PHP a uz nemam silu rozebirat ten dost krutej zdrojak kterej se tam nachazi. Lze to vykoumat nejakou nenasilnou formou?
Acci
Profil
Myslím si, že XHTML budoucnost a má. Vždyť již nyní je mnoho webů v XHTML. Budem si ale muset počkat, až nějaká nová verze (třeba 2.0) přinese něco lepšího. Když ale přinese, budeme muset čekat, než některá firma (nebude jmenovat - Microsoft) vyvyne prohlížeč, který ty nové vychytávky zakomponuje do svŕho prohlížeče.
www.oknet.sk
Profil *
O com tocis? HTML musi mat buducnost aj keby si robil cez php, asp, jsp neviem cez co. vzdy budes potrebovat html. a css ani nehovoriac. html je zakladny kontakt medzi prehliadacom a servrom. inak to nejde!!!!!!!!!!!!!!! co ine by si pouzil? :))))))))))))
DoubleThink
Profil *
Vývoj HTML byl ukončen - žádné nové verze už nebudou.
Pokračuje se v XHTML (které je zatím, až na určité syntaktické odlišnosti, stejné jako poslední striktní verze HTML - je jen trochu striktnější)
Yuhů
Profil
žádné nové verze už nebudou.

uvidíme. Uvidíme, jaké peklíčko nám nějaký chytrák připraví. Já sázím na to, že Microsoft do pěti let uvede syntakticky volný prasojazyk podporovaný ve svém novém browseru.
Fred
Profil
To Kozoroh22: tady máš nenásilnou formu, náhodou jsem to zbastlil já : zip 68,5kb , jen ten hack na IE je dost problematickej , jde tam dávat jenom text a nejde kopírovat, viz ie.css background-image:expression(this.innerHTML....
Mimochodem jak jsi na ty stránky narazil?? Ani nevím, že bych někde nechával odkaz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0