Autor Zpráva
koudi
Profil
Mam normálně odstavec <p class="info">, ale validátor mi potom tvrdí, že tam mam ukončující tag pro element, který nebyl otevřen. Když smažu class="info" nebo to změnim na div, tak to funguje. Proč to tak je?
Používám doctype <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
fimmos
Profil
Chtělo by to tu stránku na ukázku...
Validátor bere v pohodě <p>ods</p>
Timy
Profil
koudi
Atribut na to nemůže mít vliv, leda bys ho neměl v uvozovkách a v obsahu bylo lomítko. Ukaž stránku, jinak to nevyřešíme.
koudi
Profil
Chtěl sem to hodit na net (zatim to nikde neni) a když sem to tam dal a zkusil validaci, tak to prošlo. Normálně to dělám přes FF developer toolbar, takže asi bude chyba někde tady.
RPG
Profil
koudi
Tak prostě kašli na validaci... ušetříš si nervy...
koudi
Profil
To já to zase tak neberu, ale snažim se to mit v dobrym stavu a validace mi ukáže i věci, kterejch bych si jinak třeba nevšim (zapumenutý alt apod.) a tohle mě docela zaujalo.
smajli
Profil *
koudi
já jsem to zkusil <p class="info">text</p> a mě to validátor vzal.
Timy
Profil
smajli
Ještě aby nevzal. Chyba musela být úplně někde jinde - špatně zanořený tag, neuzavřený, něco přehlédnutého apod. Nebo je chyba na straně FF "validátoru", což by ostatně nebylo poprvé. Bez stránky či kódu ti fakt nepovím, kde byla chyba.
Railbot
Profil
Chyba bude urcite v tom, ze davas do blokoveho prvku prvek radkovy....takhle to je myslim :) samotne <p class="neco"> </p> je zcela v poradku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Chyba bude urcite v tom, ze davas do blokoveho prvku prvek radkovy
Fascinující.

Reaguji na koudiho:
Nejspíše se snažíš dát dovnitř odstavce něco, co v něm být nemá. Ten se tudíž zákonitě ukončí a validátor řve, že tam máš přebytečné </p>. Viz Timyho článek Jak funguje HTML.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0