Autor Zpráva
Carix
Profil
Tak vác všechny zdravím s dalším dotazem.

Umístil jsem si suobory k webu na jedno ftp, ale když dám odkaz na stáhnutí a někdo to proklikne tak se ten souborvypíše místo stáhnutí. nejlepší bude ukázat příklad

(pro ty kdo nepochopili máte tam : Tahák stáhněte zde)

Dokument se vám místo stáhnutí rovnou zobrazí a jelikož je ve wordu moc z toho mít nebudete.

Proto prosím o radu zkušenější kdo mi poradí jak udělat, aby se normálně zobrazil formulář pro stažení. Děkuju za rady
Gekon
Profil
zkus to dát do *.zipu, to pomůže... nedávej to do raru, to bude dělat to samé, aspoň podle mé zkušenosti
Honza Hučín
Profil
Prohlížeče se pokoušejí otevřít soubory s příponou, kterou znají (resp. na kterou mají plugin pro otevření). Takže například RTF, DOC, PDF apod. Nejlepším praktickým řešením je asi to zazipování.
Carix
Profil
No tak zas takova lama zacatecnicka nejsem abych nevedel co prohlizece oteviraj a ze se da soubor zazipovat.. myslel jsem nejakou vychytavku nejakej parametr kterej by rekl ze se to zacne stahovat po prokliku
jozob
Profil
Carix
Je možné poslať HTTP hlavičku, resp. hlavičky, ktoré sa postarajú o vynútené zobrazenie okna na sťahovananie.
jozob
Profil
Carix
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=310
Tomik
Profil
Carix
Jedná se o dokument typu DOC, přitom server posílá hlavičku "Content-Type: text/html", takže jej prohlížeč nutně musí považovat za textové html. Takže by to chtělo např. pomocí php fce header nějak přinutit server posílat správnou hlavičku.
jozob
Profil
Presne tak, ako hovorí Tomik, "pomocí php fce header nějak přinutit server posílat správnou hlavičku". A o tom je ten článok na LinuxSofte, ktorý som uviedol vyššie.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0