Autor Zpráva
ObiSkyWalker
Profil
Mám HTML dokument ve verzi 4.01 Strict, ve kterém bych některé menší části textu (kterých je opravdu hodně) potřeboval vysázet kurzívou. Používal jsem k tomuto účelu tag <em>, který jsem pak označil za nevhodný, protože by se měl používat ke zvýraznění významu textu. Chtěl jsem použít tag <i>, ale ten bohužel není validní se striktní verzí 4.01 . Nakonec mi přišlo jako nejlepší řešení udělat to za pomocí tagu <span>. Ani toto řešení mi nepřijde dokonalé, protože se mi "přespanovaný" zdrojový kód nelíbí.

Pravděpodobně s tímto problémem nejsem sám, proto bych Vás chtěl požádat o radu. Předem děkuji za všechny odpovědi.
BaTeCzKo
Profil
tag <i>, ale ten bohužel není validní se striktní verzí 4.01
O tom teda nic nevím, že existuje něco jako nevalidní <i> :D
Dero
Profil
Chtěl jsem použít tag <i>, ale ten bohužel není validní se striktní verzí 4.01 .

Omyl.

Důkaz
BaTeCzKo
Profil
Dero
Taky jsem si říkal.
ObiSkyWalker
Profil
Děkuji, že jste mě vyvedli z velkého omylu, ve kterém jsem doposud žil. Zřejmě bych na to nepřišel, kdybych to neotestoval.
habendorf
Profil
Když chceš něco italikou, tak na to použij <i>, není co řešit. Když chceš něco tučně, použij <b>. Pokud chceš něco zdůraznit, použij <em> nebo <strong>. Používat na tohle stylovaný span je nesmysl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0