Autor Zpráva
J.
Profil *
Mel bych nekolik dotazu ohledne HTML - historie, principu atd. Pokud toto neni vhodna kategorie, tak me prosim upozornete :-)

Chtel bych se zeptat, co je to vlastne DHTML. Jedna se o nejaky standard? Nebo je to proste jen neoficialni oznacovani HTML + JavaScript? Na strankach W3.org se mi zadnou specifikaci nepodarilo najit
J.
Profil *
Abych to upresnil, pisu praci o historii HTML a nejsem si jisty, jestli a v jake souvislosti tam DHTML zminovat...
Leo
Profil
Specifikace neexistuje, a je to hodne volny pojem, ktery podle me vznikl v dobach, kdy prisel IE4 a zacalo byt mozne na strance JavaScriptem menit az na par vyjimek (float, position) prakticky cokoliv pres CSS, zvlast pak polohy a rozmery prvku v navaznosti na udalosti mysi. Nejblizsim standardem je dnes DOM. Leo
FantomX1
Profil
Pod dhtml chap to ze mozes cez javascript, konkretne cez metody dokumentu
document.getElementById
documen.getElementsByTagName a
document.all
ovplyvnovat elementy na stranke bud cez css ako .style. alebo cez vbudovane vlastnosti HTML, ako .border, .bgcolor, .value, .elements atd, ktore su specificke ku konkretnym elementom.
Da sa povedat ze aj ked overujes javascriptom vstupny formular tak pouzivas k nemu pre pristup metody ktore pouzivas aj pri DHTML, len pri DHTML menis vyzor a nekontrolujes hodnotu.
Leo
Profil
document.all bych ani nezminoval, ani atribut bgcolor, Leo
tiso
Profil
DHTML = dynamické HTML - čiže HTML (+CSS) + Javascript ktorý slúži na dynamické vizuálne efekty s HTML stránkou... Stačí takáto definícia?
j.
Profil *
Diky za odpoved
FantomX1
Profil
Leo:
Ano, len som chcel trocha zasiahnut aj do historie. :) ale asi to uz nema v dnesnej dobe zmysel obracat sa na nu, a preto prijmam radu od teba ako od skusenejsieho co sa tyka aj praxou a o to viac si ta cenim, ze si zrejme zacinal skor ako ja, a prezil si aj eru ktoru ja nie a ktora mi bude chybat, ja som sa o nej ale aspon z casti ucil.
FantomX1
Profil
Leo:
Ano, len som chcel trocha zasiahnut aj do historie. :) ale asi to uz nema v dnesnej dobe zmysel obracat sa na nu, a preto prijmam radu od teba ako od skusenejsieho co sa tyka aj praxou a o to viac si ta cenim, ze si zrejme zacinal skor ako ja, a prezil si aj eru ktoru ja nie a ktora mi bude chybat, ja som sa o nej ale aspon z casti ucil.
Leo
Profil
"a prezil si aj eru ktoru ja nie a ktora mi bude chybat, ja som sa o nej ale aspon z casti ucil."

Ja jsem zazil s nadsenim i prechudce www, totiz gopher - textove dokumenty provazane aktivnimi texty ("odkazy") kde graficke rozhrani vypadalo jako v Turbo Pascalu. Na cteni textu to bylo idealni, samozrejme zadne obrazky tam nebyly :-)

Jinak bliz k tematu - nasel jsem v knihovnicce svazek Dynamicke HTML, Scott Isaacs, Computer Press, 1998 (original vysel 1997, rok po uvedeni CSS), v te dobe byl IE4 cerstvy prohlizec a Netscape byl ve verzi 3. Dodnes jsou nektere veci zajimavym ctenim (IE only reseni), historicky je to zajimave velice. Jen preklad docela trpi tim, ze si prekladatel - Jaroslav Dudr - plete nesmite a musite :-) Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
v te dobe byl IE4 cerstvy prohlizec a Netscape byl ve verzi 3
Historická připomínka: Netscape 4 vyšel čtyři měsíce před Explorerem 4.
Leo
Profil
"Historická připomínka: Netscape 4 vyšel čtyři měsíce před Explorerem 4"

Je to mozny, v predchozim prispevku jsem to psal podle te knihy, zas tak presne si to nepamatuju, jen vim, ze jsem mel peknou depku, kdyz jsem udelat svoje prvni (astronomicke) DHTML v jednom ctyrkovem a pak jsem zjistil, ze ten druhy dela vsechno uplne jinak... Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0