Autor Zpráva
CATerPILAR
Profil
Ahoj,

mám udělané logo na průhledném pozadí. V opeře a mozille je to zobrazené správně, ale v IE tam pořád je bílé pozadí pod logem.
Nevíte jak se toho zbavit?
Jde to vůbec nějak? Logo jsem si nachal dělat na zakázku u profesionálního designéra.

Dekuji za rady.
Leo
Profil
To ho mate nejspis ve formatu png, ne? Leo
peta
Profil *
CATerPILAR Viz LEO, png a IE se nemaji v lasce. Ono by docela pomohlo dat odkaz na stranku, kdyz neumis problem dostatecne popsat a vyjmenovat podstatne veci.
- Lze to poresit jakymsi rozsirenim do IE, tusim. Ale to mas zas jen ty a ostatni by si to museli take. Jine dobre reseni mne ted nenapada.
- Pak lze pouzit JS-CSS filtry, opacitu na netransparentni obrazek.
- A jeste to lze prevest na transparenci v GIF, ale ten podporuje jen 0 nebo 100%.
- Pak je tu jeste Flash, ktery by to poresil v sobe. (ale to se ne u kazdeho musi zobrazit)
- A jeste je tu Java APPLET, Java (to uz se vubec ne u kazdeho musi zobrazit, protoze jen pro spusteni javy je treba 50M soubor, ktery nemusi mit uzivatel nahrany a nemusi chtit si jej nahrat)
axis
Profil
na většině profesionálně vytvořených stránek se png v žádném případě nepoužívá,takže se mu snaž příště obloukem vyhnout.

Jinak rozšíření IE mi nechtělo fungovat takže s ním mám špatné zkušenosti :)

Nejlepší řešení je napsat 2 kódy - pro IE a pro zbytek...


IE:

umí filter: alpha(opacity=70) - zprůhlední libovolný jpg obrázek (číslo je procento viditelnosti a nebo zprůhlednění teď nevím

v praxi to znamená že logo v png budeš mít uložené i v jpg a přes jpg si ho zprůhledníš pro IE pro zbytek prohlížečů ti zbude logo ve formátu .png :)

tady je celé kouzlo použité v kontextu..(je tam jeden nevalidní hack ale pro představu to stačí)

#IE {background-image: url(images/pozhlav.png)} - pro jiné
* html #IE {filter: alpha(opacity=70);background-image: url(images/pozhlav.jpg)} - pro IE
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0