Autor Zpráva
pohoda
Profil
Je to chyba,ak pri pisani zdrojoveho kodu v jazyku html vynecham 2 zakladne tagy <body> , <html> , </body> a </html>?
Vsimnul som si, ze na prehliadaci internet explorer 6.0 to nevadi, stranka sa zobrazi, ako ma. Neviem ale, ci na inych prehliadacoch to nebude problem. Mam teraz ale namysli iba jednoduche html prvky a nie napr. pridanie javy, php a pod.
Dakujem.
Zahon
Profil
Ano je to chyba. IE je však velmi zvláštní prohlížeč a nevadí mu spoustu věcí. Piš je tam. 4 slova nikoho nikdy nezabily... BTW. jiné prohlížeče s tím pravděpodobně budou mít problémy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pohodu:
Rozhodně to chyba není. Všechny prohlížeče si je automaticky dosazují podle kontextu: u elementů z <head> je jasné, že jsou v <head>, u elementů z <body> je jasné, že jsou v <body>. A to, že vše je uvnitř <html>, je samozřejmé.

Reaguji na Zahona:
Doporučuji nastudovat základy HTML.
Zahon
Profil
Chamurappi
No pardon, babylonský vládče.. pracuji však v XHTML a tam to chyba prostě je. ;-) A máš pravdu, takovéto věci jsem nikdy moc v čistém HTML nestudoval. Ale myslel jsem si že je to obdobné.
WanTo
Profil
XHTML nemá žádnou výhodu oproti HTML. Akorát se mi víc líbí syntaxe, není v ní takový nepořádek. Proto XHTML "používám" (ale stejně posílám content-type text/html) :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zahona:
takovéto věci jsem nikdy moc v čistém HTML nestudoval
Ale to jsou přeci úplné základy. Hezky je popsal Timy.

pracuji však v XHTML
Zatím :-)

a tam to chyba prostě je
Jediným důsledkem vynechání značek <body> a <head> v XHTML je nevalidita. To je problém? Ne. Fungovat to stejně musí. Takže proč je to chyba?


Reaguji na WanTo:
Akorát se mi víc líbí syntaxe, není v ní takový nepořádek
Pardon, ale co přesně je ten nepořádek, který musíš v HTML využívat? Prázdné elementy bys v HTML neměl psát s lomítkem, tj. musíš si pamatovat, které prázdné jsou a které ne, což si při „text/html“ musíš pamatovat tak či tak. Nejsou nepořádkem spíše atribut xmlns, zdvojení všech lang atributů, XML deklarace a podobné přebytečnosti?
thingwath
Profil
XHTML dokument bez <body> a <head> (kdybychom to nechali natipovat čistě podle kontextu) by byl vadný, protože by se nedal smysluplně rozebrat. Ne pokud bychom neměli speciální parser přímo na XHTML, který by s tím počítal, ale to by nedávalo moc smysl.
Leo
Profil
Vas to vsechny jeste porad bavi, reci porad dokola o HTML, XHTML, validite a vubec? Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwathe:
XHTML dokument bez <body> a <head> by byl vadný, protože by se nedal smysluplně rozebrat
Nebyl. Jak to, že by se nedal rozebrat? Ty elementy, co jsou běžně uvnitř <head>, nepotřebují pro svoji funkčnost element <head>. Totéž platí pro elementy v <body>.

Ne pokud bychom neměli speciální parser přímo na XHTML, který by s tím počítal
Naopak. Kdybychom měli speciální parser, který by přímo počítal s XHTML (s extrémní důsledností), tak ten by mohl něco nějak pokazit. Ale nenapadá mě smysluplné využití pro takové chování.


Reaguji na Lea:
Mě ano. Takto kompletní odpověď pohoda nikde jinde nedostane :-)
Dero
Profil
Leo: Mě to nebaví. Dero
Zahon
Profil
Chamurappi
Nesouhlasím... základy hledej jinde. Tady u toho stačí začátečníkovi vědět, že by to tam měl napsat, nebo popřípadě, že se nic nestane když na to zapomenu. K tomu, že zatím pracuji v XHTML... Doufám že "zatím" bude trvat hezky dloho...
Leo
Mě už to taky nebaví.
pohoda
Pokud z tohoto nejsi moudrý, tak to vůbec nevadí. To je jenom taková pěkná dohadovačka o výhodnosti XHTML proti HTML a obráveně, která asi nikdy neskončí...Pro tebe je důležité to co psal Chamurappi na začátku.
thingwath
Profil
Chamurappi
To jistě nepotřebují, není tam vůbec nic co by něco k něčemu potřebovalo. Je to jenom strom elementů. A kdybych měl XHTML dokument bez <head>... jak třeba bude vypadat XPath na všechny elementy z hlavičky, když se nám jaksi ta hlavička neobtěžuje existovat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zahona:
Vědět, kdy se sám ukončí odstavec a kdy ne -- to jsou základy.

Reaguji na thingwathe:
jak třeba bude vypadat XPath na všechny elementy z hlavičky
Můžeš vytáhnout všechny <link>, <meta> a <title> z dokumentu. Je to obecnější, trefíš je i tehdy, jsou-li v kombinovaném XML dokumentu, který si ze jmenného prostoru XHTML z nějakého důvodu půjčuje jen je.
K čemu přesně ti takový XPath bude?
thingwath
Profil
To bych samozřejmě mohl, ale to bych vytáhnul opravdu všechny, co pokud chci opravdu jenom ty, co jsou v hlavičce? K čemu mi to bude, nevím. Ale rozhodně se mi zdá pravděpodobnější, že najdu využití pro to, než že objevím k čemu mi bude zmršený XHTML dokument s vynechaným <head> a <body> :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0