Autor Zpráva
Jerry
Profil *
Raději píšu dotaz ještě sem, protože pod PHP je to zavádějící - já to dělám v ASP a MS SQL. Mám tam nadefinované pole jako DECIMAL na 2 desetinná místa. Ve formuláři se mi při načtení však bohužel vždy zobrazí desetinná čárka a při opětovném uložení to vyhodí chybu.
Všude jsou vzory a příklady formulářů s řetězci, maximálně s datumem nebo celým číslem, ale desetinná nikde. Přitom to přece není nic neobvyklýho!
Předem díky za rady!
souki
Profil
maximálně s datumem
s datem, když už....

a doporučil bych zkontrlovat, jestli jestli náhodou nepoužíváš desetinou čárku místo tečky
Jerry
Profil *
Ach jo, když já občas potřebuju poradit, tak jsou to vždycky odpovědi ....
takže 1) Budeme-li řešit českou gramatiku - zřejmě máte pravdu, ještě si to později ověřím v pravidlech. Když už ale tohle řešíte, pak: zkontrlovat
jestli jestli - jasně překlepy...
ale především desetinný
2) Kde to mám kontrolovat? V tabulce databáze jsou tečky. Při natažení do formuláře jsou tam ale už čárky.
souki
Profil
Jerry
1) svoje překlepy mohu hrdě svést na klávesnici v dezolátním stavu. Na co svedeš skloňování, to netuším...
2) Ach jo, když já občas potřebuju poradit, tak jsou to vždycky odpovědi ....
Kdyby si uváděl přesnější dotazy, bylo by to asi snažší. Takhle je to spíš o věštění... Např jak vypisuješ data do toho formuláře?
Jerry
Profil *
souki
1) Budu taky tedy tykat
2) Jsem ta Jerry - to jen kvůli komunikaci
3) Ještě jednou k té gramatice: Jednak se nehodlám na nic vymlouvat, ano, napsala jsem špatný tvar.
Ale je to takový můj životní paradox: Prakticky denně narážím na internetu na obrovské hrubice, nejčastěji v diskuzích, ale i na prezentačních stránkách! Je to hrůza. A když to těm lidem napíšeš, tak co se stane? Nedokážou přiznat chyby, že se nenaučili rodný jazyk. Tak to svádí na překlepy (i/y) ! nebo to obejdou tím, že důležitý je obsah a myšlenka a ne forma. Pak jednou já napíšu špatný tvar a hned se někdo ozve.
Ale nechme toho.
4) Domnívala jsem se, že dotaz jsem formulovala jasně, ale jestliže ne, rozvedu ho:
V tabulce databáze MS SQL mám pole definované jako DECIMAL, Precision 10, Scale 2. Jmenuje se Cena. Hodnoty se vkládají přes prvek Formu (formuláře) zvaný INPUT type="text" value = "<%= fCena %>" a zapisují se SQL příkazem INSERT INTO.
Potud v pořádku. Hodnota se zapíše a je v tabulce s desetinnou tečkou. Když si ji ale opět načtu do tohoto prvku SQL příkazem SELECT (nebo stačí, když si ji jen zobrazím příkazem response.write), tak je v ní desetinná čárka. Tedy jde o to, JAK tuto hodnotu z tabulky převzít s desetinnou tečkou.
Za rady velmi děkuju.
vinnetou
Profil *
Hadky kvuli pravopisu na forech fakt miluju. Neni to jedno jestli se nekdo uklepne nebo spatne sklonuje? Pokud je prispevku rozumet nevidim v tom problem.

S timhle problemem se potykam v ASP dost casto. Resim to tak, ze podle potreby ve vystupu nahrazuju tecku carkou a pri ukladani carku teckou. Je to sice na hlavu, ale funguje to. Nejlepsi je si na to napsat funkci.
Jerry
Profil *
vinnetou
Díky moc za radu. Napíšu si funkci. Jen se divim, že tohle není nějak podchycený a taky, že se o tom nikde nepíše. Jako kdyby desetinný čísla byly bůhvíjak něco extra.

Gramatiku bych tady taky neřešila, kdyby nebylo toho rejpnutí. Krom toho jsem se tam žádné rady zatím nedočkala.

souki
desetinná čísla byla
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0