Autor Zpráva
Daywith
Profil *
Dobrý den, sháním kalendář na svůj web s možností zapsat si vlastní události
- narozeniny, schůzky atd. ALE- aby si do něj mohl kdokoliv, kdo ke mě přijde,
zapsat své vlastní události- přihlásil by se heslem a zapisovalo by se to do třeba
cookies.
Jsem ochoten za to zaplatit, ale na netu nemůžu nic takového najít . Když už je to
kal. událostí, tak každou věc co do něj kdo napíše vidí i ostatní uživatelé.
Nemáte prosím někdo nějaké tipy, kam se podívat? Děkuji.
zimmi
Profil
Co AJAX kalendář na http://cal.webkitchen.cz/ ?
Daywith
Profil *
Přesně něco takového- jenže tento bohužel nechodí v IE- pouze v Opeře a Firefoxu.
Potřebuji, aby to chodilo na všech. Neméte ještě nějaké tipy? :-)
Joker
Profil *
Hehe, já o tom cal.webkitchen.cz nevěděl a tak jsem si něco podobného napsal sám v PHP a JavaScriptu. Je to ale dělané taky pro Operu, nicméně teď jsem koukal, že funguje i v Internet Exploreru, s pár chybkami v CSS.
Nakonec jsem ale vývoj odložil, protože ho používám akorát já a mně stačí to co je už naprogramované :)
Teď akorát nevím, jestli bych se dokopal k tomu to dodělat :)
Joker
Profil *
Jestli se chce někdo podívat, tak je to nahrané na skripty.webz.cz/kalendar/kalendar.php resp. (skripty.webz.cz/kalendar/ pokud chcete úvodní obrazovku s návodem pro Operu :-) )
Ale jak jsem psal, je to polotovar, tak se nedivte, když něco nebude fungovat.
Daywith
Profil *
To je velmi šikovný kalendář. Ty události jednotlivých uživatelů se jim zapisují přímo
do cookies nebo to využívá nějakou databázi? Musela být pořádná fuška to vytvořit.
Mohl by ste mi poradit jak mohu do svých stránek něco takového zakomponovat?
Chápu, že to je poměrně zvláštní otázka- takže beru i NE jako odpověď.
Děkuji
Joker
Profil *
Využívá to databázi. Kvůli tomu je právě nutná ta registrace.
Při načtení stránky PHP vybere z databáze události příslušného uživatele a sestaví z nich JavaScriptovou proměnnou, kterou pak uloží do stránky.
No, zakomponovat... nejlépe asi tak, že bych Vám poslal zdroják :-) Akorát si opravdu nejsem jistý, jestli už je to ve fázi vhodné pro ostré nasazení.
Daywith
Profil *
To je perfektní-za zdroják bych Vám byl velmi vděčný. Chtěl bych se podívat jak
je to napsané a vůbec si s tím pohrát:-)
Jestli mi ho chcete poslat na mail: daywith@seznam.cz
Předem děkuji.
gyoja
Profil *
Kdyby ti nevadily dny v angličtině, dá se dobře použít Google Calendar.
Joker
Profil
Daywith
OK, pošlu to... se omlouvám, že to tak protahuju, ale nějak nestíhám
Daywith
Profil *
Jasně, v pořádku. Moc Vám děkuji.
BJone
Profil *
a co www.web-kalendar.com - myslím že by tvoje požadavky mohl splňovat ??
ah01
Profil
Taky bych upozornil na Google Calendar. To co bude veřejné nebo ne, je otázka nastavení a má i export do html (vložíte si na stránky iframe).
SfH
Profil *
TO: Joker ,
pokud by to šlo a je ještě k mání zdrojový kód na Tvůj kalendář, tak bych poprosil jestli by to šlo poslat na r.mirek@centrum.cz - zatím v téhle problematice začínám a takové vodítko by mi hodně pomohlo. Předem děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0