Autor Zpráva
RaDim
Profil
Tak buď jsem už fakt tak blbej a neumím (X)HTML nebo... fakt nevim.
Mám následující kód:
<p class="user-menu">

<div class="login">
<form action="?page=2" method="post">
<input type="password" name="login[pass]"/>
<input type="submit" value="Přihlásit"/>
</form>
</div>
</p>

... k tomu je toto CSS:
.user-menu input{

width: 100px;
font-size: 8pt;
}

Bohužel se ale vlastnosti nenastaví (podle mě by měly a jestli ne, tak bych už měl přestat chlas.... tolik sedět u PC).

Když ale tag <p> předělám na <div>, tak vše funguje. Podíval jsem se tedy do DOM inspektoru ve FF a ten mi ukázal, že když je použit tag <p>, tak to vypadá, jakoby byl prázdný a jeho obsah je až za ním. Když je ale použit <div>, tak je vše OK. Skoro to vypadá, jakoby byl tag <p> nepárový.
Já sice moc DTD neumím, ale ve specifikaci XHTML 1.0 Transitional je u tagu <p> toto:
<!ELEMENT p %Inline;>
Kdyby měl být nepárový, tak by tam myslím bylo něco jako toto:
<!ELEMENT p EMPTY>
... no ale DTD teda fakt neumím.

Buď dělám fakt základní chybu, která je tak základní, že si jí už asi dva dny neuvědomuju nebo je v tom fakt něco divnýho. Jo a otestoval jsem to ve FF 1.5, Opeře 9 a MSIE 6 a všude je to stejný. (Teď si možná říkáte: "Ještě aby nebylo, když to ten blbec dělá úplně špatně." ;-)
Timy
Profil
RaDim
Doporučuji k počtení http://atd.havrlant.net/jak-funguje-html
zimmi
Profil
zkus doplnit display:block k tomu .user-menu input. Plus nevím, jestli div můžeš vrznout do odstavce, silně o tom pochybuju.
tiso
Profil
Keby si pochopil čo si čítal v tom DTD tak by si vedel že odstavec môže obsahovať iba inline prvky... A div či form medzi ne nepatria... Prečo tam ten odstavec teda pcháš?
btw. aký význam tam má ten div?
RaDim
Profil
Já říkal že jsem blbej.
Fakt jsem netušil, že se řeší i to, co v čem může být. Jak jsem psal - DTD neumím.
tiso: div.user-menu je uživatelské menu, které když seš odhlášen obsahuje div.login a když přihlášen tak div.logout a div.info.
Timy: Ten link vypadá na první pohled zajímavě. Přečtu si to, dík.
tiso
Profil
Takže je Ti jasné že nepotrebuješ div.login ale Ti stačí .user-menu form
btw. si ujasni čo by mala byť trieda a čo id...
RaDim
Profil
tiso: No nejdřív bych chtěl říct, že to, co jsem dal nahoru, je jenom rozpracované a může to být, a taky nejspší bude, úlpně jinak. Ale když už jsme u těch tříd a id, tak asi login a logout nikde na stránce už asi nebude, takže s tím máš pravdu, že by to asi mělo být id, ale jak tam mám ten div.info, tak není vůbec jisté, že na celém webu někde ještě jedno nějaké "info" bude. Takže jsem ho udělal jako třídu, protože id může být jenom jedno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0