Autor Zpráva
RaDim
Profil
Nedávno jsem tak narazil na stránku http://www.semantika.name, kterou jsem už dlouho potřeboval. Když se ale tak zamyslíte nad tím, k čemu slouží jaké HTML tagy, tak zjistíte, že jsou vesměs na stránky typu kniha a podobně. Prostě na něco se statickým obsahem. Je tam <h1> pro nadpis, <p> pro odstavec, <table> pro tabulky, <ul> pro seznamy atd...
Aby byl web 100% sémanticky správný, měl by mít, mimo jiné, minimum tagů <div> a <span>. Když ale chcete začít dělat stránku, kde budou diskusní fóra, ankety, registrace uživatelů a mnoho další takových dynamických věcí, tak hned správný tag chybí. Třeba by mě zajímalo, co bych měl použít pro "jméno autora příspěvku", "datum vložení příspěvku", "akce (smazat, upravit příspěvek)", "informace o uživateli (např. takové ty ikonky s mailem, webem a icq)". A je toho mnohem víc - to jsem zmínil jenom diskusní fórum. Jak o tom tak přemýšlím, tak mě nic jiného než <div> nebo <span> nenapadne. Ono se tam občas dá šoupnout nějaké to <strong> a tak, ale jenom někdy.
Fakt nevím, poraďte prosím.
nightfish
Profil
ano, je to tak jak říkáš
nicméně na druhou stranu je možná dobře, že v (X)HTML značky pro "jména autora příspěvku", "akce" apod. nejsou

navíc XHTML je modulární, a tedy není problém si dodělat vlastní modul do DTD, ve kterém takovéto značky budou, otázkou však je, jak se k takovým prvkům navíc budou chovat prohlížeče (např. jestli bude fungovat stylování přes CSS...)
RaDim
Profil
No právě, dokonce bych si i troufal říct, že by to FF rozchodil, ale MSIE ne ;) Chtělo by to vyzkoušet, ale já bohužel neovládám DTD natolik, abych dokázal vytvořit vlastní.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0