« 1 2 3 4 5
Autor Zpráva
quinux
Profil
Manq
Jinak sem slyšel pěkné věci o PSpad
Jiné, než pěkné o něm neuslyšíš.

Tak to teď na něj hodím asi první špínu ;o) Pspad neumí procházet síťové okolí (alespoň jsem to nenašel ani v nastavení) a to mě na něm děsně štve a proto jej prakticky nepoužívám.
lopik
Profil
Pspad neumí procházet síťové okolí
to by sa tam urcite hodilo
Manq
Profil
quinux
Nevím co je myšleno síťovým okolím, ale zkus toto
quinux
Profil
Manq
Nevím co je myšleno síťovým okolím, ale zkus toto
V průzkumníku je to položka "Celá síť". Tedy přístup na síťové disky, či okolní počítače. ;o)
Manq
Profil
quinux
K tomu já přístup mám. Jestli myslíme to samé.

quinux
Profil
Manq
Tak potom je to o tom co jsem psal, že jsem to nenalezl v nastavení příp. to máš jako nějaký přídavný modul?

Každopádně já jsem spokojen se svým novým editorem (psal jsem výše). Jediné co mi v něm trochu chybí je formátování kódu, ale tak často to nepotřebuji, abych kvůli toho měnil (už po několikáté) editor ;o)
Manq
Profil
quinux
žádný přídavný modul to není. Je to jen nejnovější verze. Na fóru (ten link) to píšou.
Vůbec to nepoužívám - ani nevím, že to tam je. Takže přídavný modul to opravdu není.
quinux
Profil
Manq
Aha, takže je to novinka, která ještě v předchozí verzi nebyla ;)
Manq
Profil
quinux
Asi ano.
A.E.
Profil *
Ja NODPAD - poznámkový blog
habendorf
Profil
Jinak sem slyšel pěkné věci o PSpad
Jiné, než pěkné o něm neuslyšíš.
Tak to teď na něj hodím asi první špínu ;o)


Sám také používám PSPad, ale samozřejmě nějaké ty mouchy má. Co bych opravdu ocenil je bohužel chybějící code folding.
Manq
Profil
habendorf
To moje "Jiné, než pěkné o něm neuslyšíš." bylo samozřejmě bráno s trochou nadsázky. Počítal jsem s tím, že začátečník nebude používat code folding.
Plaváček
Profil
habendorf

Protože nepracuju v PSPadu, tak nevím. Co je, prosím, code folding?
Dero
Profil
Plaváček: Odpovím za Radka. Code folding je sbalování kusů kódu pod jednu značku.

Například:

<ul>
<li>...
<li>...
<li>...
</ul>

... sbalíš pod <ul>. Po klepnutí na <ul> se rozbalí i jeho obsah. Pro větší projekty zcela nepostradatelná, leč v PSPadu chybějící fce.
Aleš Janda
Profil
Dero
Code folding je sbalování kusů kódu pod jednu značku
...
Pro větší projekty zcela nepostradatelná, leč v PSPadu chybějící fce.


Jak se to vezme. Mě tahle funkce docela mate, proto ji např. v Eclipse nepoužívám. Chce to ale jen mít projekt rozdělen do hodně souborů.

Code folding způsobí sice to, že jakoby nepotřebný kód na chvíli skryješ, ale zároveň pak ten zdroják vypadá "jinak", takže věci musím hledat jinde a pořádně třeba nevím, co je kde deklarované. (To, co před chvílí bylo na dvě stránky, je teď na dva řádky, tím pádem je to celé šouplé a člověk je zmatený.) Ale někomu to jistě vyhovuje :-)
Gekon
Profil
Dero
Pokud se nepletu, tohle bylo i v mém oblíbeném HomeSite 5.
Dero
Profil
Aleš Janda: Souhlasím, že programátora může code folding tu a tam zmást. Ale zkušený HTML/CSS kodér by jej pouze a jen uvítal.

Gekon: Nevím jistě, ale pokročilé vývojářské aplikace většinou mají CF implementovaný.
Manq
Profil
habendorf
Bohužel autor PsPadu na přidání code folding nemá čas.
Jedna, leč celkem složitá možnost tu ale je. (pátý příspěvek).
habendorf
Profil
Nedávno jsem třeba dělal projekt, kde bylo rozsáhlé třikrát zanořené menu. Při standardním PSPadovském formátování textu vycházelo na cca 700 řádků kódu. Toto menu bylo ve všech 14 šablonách projektu. To je situace, kdy by se code folding nesmírně hodil.

Manq
Tu diskuzi jsem kdysi četl, právě když jsem hledal, jestli to PSPad nějak neumí :o)

Jinak PSPad mám opravdu rád, ale neexistuje SW, který by nešel vylepšit.
quinux
Profil
Plaváček
Code folding umí i tvůj oblíbený Dreamweaver (tedy pokud v něm ještě stále děláš) ;o)


Aleš Janda
Jak se to vezme. Mě tahle funkce docela mate, proto ji např. v Eclipse nepoužívám.
Já CF třeba využívám docela často, protože píšu XSLT šablony a to pak při několika stovkách řádků může být dost mazec. Ono rozdělovat to do více souborů může být taky řešení, ale to pak může být ještě více nepřehlednější než to mít "vše v jednom" ;o)
Tomáš Hanus
Profil
No jo, Honza Fiala dela programatora v Delphi. Jednou jsem take zkousel naprogramovat takovy editor http://ixulot.ooo.cz/blog/tipy_triky/html-editor-297.aspx. Jelikoz jsem byl do toho trochu zasveceny, vim, co se pouzivalo vsechno za unity. Kdyz jsme prochazel ty kody, koukal jsem, kde ma vsude Honza Fiala sve casti kodu :o)
kulisak
Profil *
poradte, hledam nejaky editor aby umel davat nabidku toho co pisu, dreamweaver to ma, proste napisu par prvnich pismen a automaticky vyberu ze seznamu co chci, Pspad to tusim ma pod skratkou ctrl mezernik nebo tak neco ale s tim sem nebyl spokojen, potreboval bych aby to znalo html css samozrejme i presny vlastnosti proste v tomhle jako dreamweaver ale to same aby to umelo i s php, a taky aby to barevne rozlisovalo casti kodu... vsechno to ma dreamweavewr az na php, to pise cely jednobarevne a nedava to nic na vyber, proste kdyz pisu php jakobych to psal v notepadu
Diky
bubl
Profil *
nevíte o nějaké stránce jsou nějaké HTML kódy?? potřeboval bych na svuj web www.easy.wgz.cz
kulisak
Profil *
html kody najde na jakekoli strance, pravy tlacitko a zobraz si zdrojak
BlueRain
Profil
PSPad
« 1 2 3 4 5
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0