Autor Zpráva
Tata
Profil
Na niektorých "tamplate" stránkach som sa stretol s takýmto formátovaním:
<table  width="100%">

<tr>
<td width="100%">
<tr>
<td valign="top" align="middle">
BLABLABLABLA
</td>
</tr>
</td>
</tr>
</table>

Aký je účel takejto hierarchie? Myslím vkladanie riadku do bunky?
Hugo
Profil
Asi přehlednost, i když to je v tomto případě mírně diskutabilní.
Peca
Profil
Účel? Spíš bych řekl, že jde o špatně napsaný skript nebo podobnou slátaninu. Nevím o tom, že by <tr> mohlo být uvnitř <td>. Nebo se snad pletu?
Tata
Profil
Zdá sa mi to tiež divné, preto sa pýtam. Pritom template je od profesionálneho dizajnéra a je podobných blokov plný. Nekúsil som to, ale nechovalo by sa to rovnako aj v takomto tvare?

<table  width="100%">

<tr>
<td width="100%" valign="top" align="middle">
BLABLABLABLA
</td>
</tr>
</table>
Bubák
Profil
Tata
Krásně ten první pasvil zobrazí třeba DOM Inspector, který je v Mozille Firefox.

align="middle" je nesmysl. Přípustné atributy nejen pro align najdeš třeba tady:
www.jakpsatweb.cz/html/tabulky.html#td

Smysl těchto tabulek, o jedné buňce v řádce, bez zadané výšky mi zcela uniká.
Tata
Profil
Takže on ten dizajnér zase až taký odborník nebude? :-) Ale inak dizajn navrhol pekný. Pozrite sem.
DoubleThink
Profil *
Pokud je mi známo, buňka může být jen v řádku a řádek jen v tabulce (opičárny typu tbody a tfoot teď neberu v potaz). Jakékoliv jiné rozmístění bude zřejmě kontraproduktivní.
V našem případě si asi prohlížeč domyslí chybějící začátek tabulky. Nezkoušel jsem to, ale hádám, že Tata asi nebude daleko od pravdy.
Tata
Profil
Na používanie WYSYWYG editorov mám názor, ktorý sa síce mnohým skalným scripťákom nebude páčiť. Uznávam ich ako skvelú kontrolu toho, čo som ručne napísal. Sledujem, že čoraz väčšiu časť kódu už dávno píšem priamo. Ale začínal som ako tvrdý WYSYWYGár. Myslím, že aj spomínaný dizajnér je zásadný odporca WYSYWYGu a toto je výsledok. Nezobrazí to síce žiadnu blbosť, ale je to v kóde zjavne zbytočné. Je mi len divné, že opísané absurdum sa opakuje príliš systematicky v celom template. Čo tým asi sleduje? Alebo je to nejaká finta, ktorú ešte nepoznáme?
Bubák
Profil
DoubleThink
V našem případě si asi prohlížeč domyslí chybějící začátek tabulky.
Nikoliv. Pokud nevěříš, projeď si to DOM Inspectorem, předpokládám, že aspoň jeden budeš mít ve své výbavě.

Pokud to prohlížeč dostane jako HTML, funguje to úplně jednoduše:

<table width="100%"> <!-- tabulka -->
<tr> <!-- první řádek -->
<td width="100%"> <!-- první buňka na prvním řádku, koncová značka není povinná -->
<tr> <!-- druhý řádek, automaticky je ukončena předešlá buňka a předešlý řádek -->
<td valign="top" align="middle"> <!-- druhá buňka na prvním řádku, koncová značka není povinná -->
BLABLABLABLA
</td> <!-- buňka, koncová značka -->
</tr> <!-- řádek, koncová značka -->
</td> <!-- nadbytečná koncová značka, prohlížeč ji igoruje -->
</tr> <!-- nadbytečná koncová značka, prohlížeč ji igoruje -->
</table> <!-- tabulka, , koncová značka -->

www.w3.org/TR/1999/REC-html401-19991224/index/elements.html
http://atd.havrlant.net/jak-funguje-html
Timy
Profil
No prohlížeč to prostě uvidí takhle
DoubleThink
Profil *
Tím bych si nebyl tak jist...
krteczek
Profil
jak píše Bubák: nemůže být řádek tabulky v jiném řádku, takže s novým řádkem tabulky je předchozí _ukončen_, myslím že Chamurapi (nebo jiní) by to vysvětlil přesně.
krteczek
Chamurappi
Profil
Souhlasím s Bubákem, krteczkem, Timym a validátorem.

Odsazení v Tatově ukázce kódu je trochu matoucí, ale nenapadá mě žádné zdůvodnění pro to, aby si parser kvůli dvěma nadbytečným koncovým značkám dosazoval další tabulku. Navíc by ani nevěděl, kde ji má začít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0