Autor Zpráva
Treant
Profil *
Potřebuju poradit uz se mi neliby delat stranky pomoci ramu ale chtěl bych zkusit pomoci vrstev ale nevim jak?
gaminn
Profil *
Treant
Nevím, co si pod tou vrstvou představit...
Treant
Profil *
no třeba že mam na stránce tabulku jakou hlavní menu s odkazy a chci aby kdys sam nejaky odkaz aby se zmenili jen pozadi ale ta tabulka s odkazy zustala
gaminn
Profil *
Treant
Aby se menu, jak říkáš, nemuselo znova načítat, to je možné docílit právě pomocí rámů (po kliknutí se obnoví např. jen hlavní rám). Dalším takovým řešením by mohl být AJAX a jemu podobné technologie. Ale tam je spousta nevýhod, takže je stále dobré se držet klasického řešení - kliknutí znamená znovunačtení celé stránky.

Pokud píšu o něčem jiném, než ty zamýšlíš, tak se omlouvám, ale takto jsem to pochopil.
Treant
Profil *
gaminn

dik a jeste jedna otazka nevis jak se zbavit tech hnusny čar mezi rámama a dat tam treba jen tenkou carku nebo něco barevného?
gaminn
Profil *
Treant
Co takhle pomocí css (border)?
Treant
Profil *
gaminn
css aha dik moc myslel jsem že css nebudu potřebovat ale vidim že se na to budu muset mrknout::)
gaminn
Profil *
Treant
Myslel jsi, že CSS nebudeš potřebovat? HTML a CSS je ten nejnutnější základ k tvorbě stránek. Rád bych viděl tvůj kód, pokud jsi CSS nepoužíval..;)
Treant
Profil *
gaminn
no udelal jsem jednu stranku www.wnight.wz.cz
gaminn
Profil *
Treant
Nj, takhle nějak začínal asi každý z nás;)
Mistr
Profil
Treant
jak se zbavit tech hnusny čar mezi rámama
Pomocí atributu BORDER. Více informací viz stránku http://www.jakpsatweb.cz/html/ramy.html
Mistr
Profil
Treant
Samozřejmě, že pomocí CSS je to elegantnější, modernější a spolehlivější. Ovšem pokud zatím v CSS nemáš přehled, je řešení takové, které jsem Ti napsal výše.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0