Autor Zpráva
New
Profil *
Víte někdo nějakou stránku na které vysvětlí jak se dělá hover menu od začátku do konce ?
Mistr
Profil
Na Jak psát web - www.jakpsatweb.cz - jsi hledal?
Miloš
Profil
Mistr
To's asi moc neporadil

New
http://maciweb.net/blog/web/clanek.php?clanek=71 pomůže?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Jak se takové „přístupné“ menu ovládá klávesnicí? Dejme tomu, že mám myš na dovolené. Letěla do teplých krajin a havarovala nad popelnicí. Jakožto prostý uživatel se ptám: Jak ukecám :hover menu, aby se vyšouplo?
thingwath
Profil
Chamurappi
Zapneš si v systému nějakou funkci typu ,myš numerickou klávesnící`, vypneš styly... možností je.
Miloš
Profil
Chamurappi
Ptáš se proto, že to umíš? Podělíš se o znalost?
Ptáš se proto, že to nejde, respektive proto, že nemáš rozbalovací menu rád? Pak je to zbytečná reakce.

Rozbalit roletové menu klávesnicí neumím, ale doporučuji alespoň náhradní (nouzové) řešení – nadřazené položky opatřit hrefem na nějaké náhradní menu. Možná to není elegantní, ale rozhodně je to funkční.
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwathe:
Ovládání kursoru numerickou klávesnicí je nepohodlné a stránka bez stylů bývá většinou ošklivější než se styly.

Reaguji na Miloše:
Nemám rád :hover menu. Příliš nechápu, proč po nich tolik lidí touží. A ještě méně chápu, označí-li je někdo za přístupné.
Rozbalovací menu mi nevadí, reaguje-li až na onclick. Myslím, že i pro běžného uživatele je klikací menu stravitelnější. Na většinu jiných nabídek stejně musí klikat, tak proč ho převychovávat?
Timy
Profil
Chamurappi
Nezkoušel jsem, ale kdyby se použila obdoba tohoto řešení tak by to mohlo fungovat i na klávesnici.
Joker
Profil
Chamurappi
Jak se takové „přístupné“ menu ovládá klávesnicí?
Klávesnicí si v menu prohlížeče najdete, kde se vypínají kaskádové styly a pak už to dotabulátorujete. :o)))

Ne, u správného rozbalovacího menu by IMHO ty "rozbalovací" položky měly být samy odkazy na stránku, která mimo jiné bude obsahovat i odkazy na položky podmenu.

Člověk to ocení hlavně ve chvíli, kdy je rozbalovací menu řešené nějakým nekompatibilním Javascriptem (nejlépe nějaký skript z roku 1996, obsahující varianty if(ie) a if(netscape)), takže se v mém prohlížeči vůbec nerozbalí
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0